rozmiar czcionki: A | A | A


XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

30.10.2023 11:00

28 października 2023 roku po raz kolejny Wydział Obszarów Wiejskich zorganizował w Operze Wrocławskiej Festiwal Tradycji Dolnego Śląska.

Podczas festiwalu na gościnnej scenie opery zaprezentowało się dwanaście zespołów ludowych. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Dolnoślązaków, tak więc i tym razem publiczność dopisała. Podczas trwania festiwalu przez cztery godziny ze sceny płynęły melodie reprezentujące folklor ze wszystkich stron Polski, jak również z byłych kresów wschodnich, czy mniejszości łemkowskiej.


Zespoły ludowe pięknie przygotowały się do swoich występów, a publiczność z entuzjazmem oklaskiwała wszystkie zespoły. Szczególnie ciepło witane były zespoły wielopokoleniowe, czy też dziecięco-młodzieżowe, jako że młodzi ludzie chcący kultywować tradycję śpiewania czy tańczenia w zespołach ludowych są nadzieją, że tradycja ludowego śpiewania nigdy nie zaginie. Podczas finału koncertu wszystkie zespoły odśpiewały wspólnie z publicznością popularną piosenkę ludową. A my już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru ludowego na przyszłoroczny festiwal.
Zespoły, które wystąpiły podczas XIV Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska:
1. Zespół „Jarzębina" ze Skorzynic,
2. Łemkowski Zespół Folklorystyczny „Roztoka",
3. Zespół Ludowy „Zagajnik - Wykroty",
4. Zespół Ludowy „KUKUŁECZKI”,
5. Zespół ludowy „LASOWIANIE",
6. Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”,
7. Zespół „Dobromierzanie”,
8. Zespół „MIRKOWIANIE”,
9. Zespół „GRZĘDOWIANKI",
10. Zespół Górali Czadeckich „Pojana",
11. Zespół Ludowy "Leszczynki",
12. Zespół Tańca Ludowego Długołęka.