rozmiar czcionki: A | A | A


Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Dolnym Śląsku

20.11.2009 13:36

Obcowanie z przyrodą, poszanowanie środowiska naturalnego i dawnych zwyczajów oraz wyśmienita domowa kuchnia to główne atuty pobytu w gospodarstwie agroturystycznym. Planując zimowe wyjazdy na narty i nie tylko warto pomyśleć o wypoczynku na terenach wiejskich Dolnego Śląska.

Regina - Nowy Kościół

Zakończyła się właśnie XV edycja wojewódzkiego konkursu „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne Zielone Lato 2009”. Coroczna inicjatywa organizowana jest przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Podstawowe założenia konkursu to wskazywanie agroturystyki jako komplementarnej działalności w gospodarstwie rolnym przynoszącej dodatkowy dochód, podnoszenie standardu świadczonych usług w zakresie turystyki wiejskiej oraz promocja i reklama gospodarstw agroturystycznych.

Spośród 80 zgłoszeń wyróżniono 4 gospodarstwa: „Alchemik” (Wolimierz), „Rajska dolina” (Mieroszów), „Dom leśnika” (Duninów) oraz „Regina” (Nowy Kościół). Gwarantują one udany wypoczynek i najwyższe standardy obsługi.

Łączna pula nagród rzeczowych dla laureatów wyniosła ponad 3 000 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wypoczynek:

„Rajska dolina”     http://www.mck.pl/rajskadolina/dojazd.htm
„Alchemik”            http://www.alchemik.com.pl/
„Dom leśnika”       http://domlesnika.e-meteor.pl/
„Regina”                tel. 075 712 42 03


Rajska dolina - Mieroszów
Alchemik - Wolimierz
Dom leśnika - Duninów