rozmiar czcionki: A | A | A


Nabór wystawców na Targi Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie

05.11.2021 07:56

UWAGA: Targi zostały odwołane przez organizatorów. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z pandemią. Wszystkim wystawcom, którzy zgłosili chęć udziału w targach, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału.

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie odbędą się w terminie 21-30.01.2022 r. (piątek – niedziela). Targi Grüne Woche umożliwiają wypromowanie firmy na arenie międzynarodowej, ponieważ są jednym z najważniejszych spotkań branżowych producentów i przetwórców żywności oraz ogrodnictwa z całego świata. Co roku w targach uczestniczy ponad 1600 wystawców reprezentujących około 70 krajów, a liczba odwiedzających przekracza 400 tysięcy. Ponadto zwyczajowo targom towarzyszy szereg prelekcji  i seminariów branżowych.

Województwo Dolnośląskie kolejny już raz zamierza zorganizować na Targach Grüne Woche stoisko, na którym będą prezentowane produkty pochodzące z Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy dolnośląskich producentów żywności tradycyjnej i regionalnej oraz rękodzielników związanych z branżą spożywczą do współtworzenia stoiska naszego regionu.

W ramach organizacji stoiska Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pokrywa  koszty: wynajmu, zabudowy wystawienniczej (lady, lodówki, półki aranżacja stoiska) oraz kart wstępu na teren targów. Jednocześnie po stronie wystawców pozostają koszty transportu, noclegów, wyżywienia oraz opłat związanych z prowadzeniem sprzedaży, w tym spożywczych produktów ważonych.


Od stycznia 2016 roku obowiązuje w Niemczech wymóg posiadania wagi z odpowiednimi niemieckimi certyfikatami do sprzedaż produktów spożywczych na wagę, co w praktyce oznacza, że waga używana podczas targów powinna być niemieckiej produkcji oraz musi być dopuszczona do ważenia produktów spożywczych przez właściwe instytucje w Niemczech. Podczas targów prowadzone są kontrole w tym zakresie. Prowadzenie sprzedaży w Niemczech wymaga dodatkowo zarejestrowania i rozliczenia sprzedaży podczas targów w Niemieckim Urzędzie Podatkowym, w tym zakresie można uzyskać wsparcie pracowników UMWD.

Zgodnie z wytycznymi organizatora targów IGW, w wydarzeniu udział wziąć mogą wyłącznie osoby w pełni zaszczepione (2 dawki Astra Zeneca / 2 dawki Pfizer / 2 dawki Moderna /1 dawka Johnson&Johnson) lub ozdrowieńcy. Pełne zaszczepienie weryfikowane będzie za pomocą certyfikatu szczepienia w formie „paszportu COVID-owego” lub zaświadczenia dostępnego w aplikacji mObywatel.
Wystawcy mogą zadeklarować udział w jednej z dwóch tur, na które podzielone są targi:

I TURA: przyjazd 20 stycznia 2022 r. (w czwartek wieczorem) do Berlina oraz przygotowanie stoiska na targi, które rozpoczynają się w piątek 21 stycznia. Sprzedaż w ramach I tury trwa do 25 stycznia 2022 r. (wtorek wieczór).

II TURA: przyjazd 25 stycznia 2022 r. (we wtorek wieczorem) do Berlina oraz przygotowanie stoiska na targi. Sprzedaż w ramach II tury trwa od środy 26 stycznia do niedzieli 30 stycznia (wieczorem likwidacja stoiska).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Podpisane zgłoszenia proszę przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: katarzyna.wrona@dolnyslask.pl w terminie do piątku 19 listopada 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w targach można uzyskać u Pani Katarzyny Wrony pod nr tel. 71/776-98-53. O zakwalifikowania się do udziału w targach zostaną Państwo poinformowani telefonicznie  lub mailowo.


>>>DO POBRANIA KARTA ZGŁOSZENIOWA<<<