rozmiar czcionki: A | A | A


Konkurs grantowy dla kół gospodyń wiejskich w ramach programu „Smakujemy lokalnie”

12.10.2023 09:52

Program „Smakujemy lokalnie”, organizowany przez Carrefour Polska, jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z całej Polski, a także małych i średnich rolników oraz wytwórców i producentów lokalnych produktów spożywczych.

Głównym celem programu jest zgromadzenie jak najszerszej społeczności kół gospodyń wiejskich i lokalnych producentów ze wszystkich województw, stworzenie platformy do wymiany doświadczeń oraz promocji polskiego dziedzictwa kulinarnego.


Jednym z elementów programu jest konkurs grantowy dla kół lub związków kół gospodyń wiejskich, które wraz z dostawcami regionalnymi mogą zgłosić tradycyjne dania kuchni polskiej. II edycja konkursu grantowego dla kół lub związków kół gospodyń wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru KGW rozpoczęła się 18.09.2023 r. Wniosek zawierający przepis na potrawę promującą kuchnię regionu wraz ze zdjęciami oraz historią dania należy złożyć do 23.10.2023 r.


Komisja konkursowa, na czele z ekspertem kulinarnym i znawcą kuchni regionalnej Łukaszem Konikiem wybierze 10 zwycięskich KGW, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każdy. Wniosek i regulamin uczestnictwa są dostępne na stronie https://smakujemylokalnie.pl/


Zachęcamy do wzięcia udziału!