rozmiar czcionki: A | A | A


Dolny Śląsk na targach Natura FOOD & beECO 2022

19.09.2022 14:59

W dniach 16 - 18 września 2022 roku Województwo Dolnośląskie uczestniczyło w XV Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz XI Targach Ekologicznego Stylu Życia „beECO”, które odbywały się w łódzkiej hali Atlas Arena.  


Impreza wystawiennicza w Łodzi jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży wytwórców produktów ekologicznych i naturalnych w Polsce. Tegoroczna edycja przyciągnęła licznych odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z różnorodną ofertą produktową około 150 wystawców. Podczas targów odbywały pokazy kulinarne, prowadzone przez Tomasza Jakubiaka, Katarzynę Gubałę oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia" i VII Forum Alergii.Stoisko Województwa Dolnośląskiego prezentowało ośmiu wystawców
:

- Stawy Milickie,

- Pierniki Wrocławskie,

- BM Biojabłko Bożena Pochodyła,

- Pasieka w Miłosnej,

- Owoce z Pasją (wraz z najmłodszym wystawcą na całych targach),

- Browar Łażany,

- EkoAronia,

- Gospodarstwo Rolne Przetwórnia Warzyw Michał Sznajder.


Prezentowali oni gamę lokalnych i wysokiej jakości produktów, m.in.: przetwory z ryb słodkowodnych, różne octy; m.in. owocowe, kwiatowe; soki, konfitury, dżemy, syropy, piwo, kiszonki oraz pierniki.


Firma BM Biojabłko Bożena Pochodyła otrzymała wyróżnienie za swój flagowy produkt sok jabłkowy w konkursie o „Złoty Medal” Targów w kategorii produkt ekologiczny polski oraz złoty medal w kategorii sadownik drugiej edycji Plebiscytu Ekologicznego, organizowanego przez magazyn Hipoalergiczni.


Udział Województwa Dolnośląskiego w XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD był finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.