rozmiar czcionki: A | A | A


Nabór zgłoszeń w ramach konkursu na Polską Nagrodę Krajobrazową

Dodano: 19-06-2024

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska informuje, że do dnia 31 sierpnia 2024 roku przyjmuje zgłoszenia w konkursie na Polską Nagrodę Krajobrazową.

[więcej]

[Nabór wystawców] Festiwal Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” w Dobromierzu

Dodano: 14-06-2024

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”, która odbędzie się 20 lipca 2024 roku w Dobromierzu podczas festiwalu pn. „Dolny Śląsk na ludowo".

[więcej]

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2024...

Dodano: 08-05-2024

W dniu 29 kwietnia 2024 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę Nr 8660/VI/24 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2024 roku.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu dla gmin na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych w 2024 roku

Dodano: 30-04-2024

Informujemy, że 23 kwietnia 2024 roku Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego w 2024 roku pomocy finansowej, w formie dotacji celowej, wybranym gminom na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2024 roku

Dodano: 30-04-2024

23 kwietnia 2024 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2024 roku.

[więcej]

„Gwiozda Łowicko”

Dodano: 18-04-2024

„Gwiozda Łowicko” to wyróżnienie przybierające formę unikatowej tablicy, ozdobionej tradycyjnym łowickim wzorem wycinanki, osadzonej w hartowanym szkle i eksponowanej w przestrzeni miejskiej na Placu Starego Rynku w Łowiczu. Jest to symbol docenienia dla tych, którzy swoją twórczością i zaangażowaniem wnoszą nieoceniony wkład w lokalną kulturę. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: twórczość ludowa oraz działania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury ludowej. Zachęcamy do...

[więcej]

Informacja o zabiegach agrolotniczych

Dodano: 12-04-2024

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze zawiadamia, że w okresie od 29 kwietnia do 31 maja 2024 roku (w zależności od pogody oraz stopnia rozwoju owadów), ze względu na stwierdzony stan zagrożenia drzewostanów na terenie nadleśnictw, zostaną przeprowadzone zabiegi ograniczania populacji gąsienic szkodliwych owadów, takich jak: barczatka sosnówka, brudnica mniszka oraz boreczniki sosnowe. Szczegółowe informacje w piśmie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej...

[więcej]