rozmiar czcionki: A | A | A


Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej zapraszają wszystkie osoby z niepełnosprawnością do bezpłatnego wypożyczania wózków biegowych.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego, dzięki współpracy z partnerami uruchomił cztery punkty na terenie Dolnego Śląska, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć wózki dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Punkty te znajdują się w pobliżu tras turystycznych, w atrakcyjnych przyrodniczo okolicach i są to:

1.    Sudecka Zagroda Edukacyjna - Dobków 66, rezerwacja: 75 6171468, kontakt@sudeckazagroda.pl
2.    Filia wypożyczalni sprzętu i urządzeń pomocniczych dla osób z niepełnosprawnością KSON w Dolnośląskim Centrum Sportu "Polana Jakuszycka" - Jakuszyce 8, rezerwacja: 75 67 14 730Tworzymy i promujemy narzędzia do rozwoju aktywności osób z niepełnosprawnościami. Jednym z utrudnień jest dostęp do wózków, które przystosowane są do poruszania się w terenach rekreacyjnych, stąd pomysł na bezpłatne wypożyczalnie. Serdecznie zapraszam do korzystania z tych punktów– Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego