rozmiar czcionki: A | A | A

Film pn. Nasze Góry


W 2020 r. Wrocławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Bonitum" zrealizowało film dokumentalny, na podstawie wypraw górskich Janka I Kamila Pieniaków - o górach i chłopcach, którym się chce.


„Góra przyjmuje ich takich jakimi są- bez obciążeń i stereotypów”- komentarz: Jarek Pieniak (ojciec).


Film zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego na Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju oraz Nagrodę Specjalną podczas Festiwalu Filmów Górskich „Moc Gór” w Zakopanem w 2021 r.
Zapraszamy do obejrzenia.

Film pt.: „Nasze góry”

Zadanie finansowane ze środków PFRON znajdujących się w dyspozycji Województwa Dolnośląskiego.

Joga dla osób z niepełnosprawnościami


Dolnośląski Instytut Doradczy  zorganizował cykl warsztatów dla osób z uszkodzeniami wzroku, słuchu, mowy, z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną z zakresu świadomej pracy z ciałem i oddechem, z elementami koncentracji i metod relaksacyjnych. Ze względu na czas pandemii zajęcia zostały zrealizowane w formie zdalnej - w postaci filmów. Zapraszamy do obejrzenia, posłuchania i ćwiczeń.

Opracowanie merytoryczne i prowadzenie – Lidia Pawela
Organizator – Dolnośląski Instytut Doradczy

Zadanie finansowane ze środków PFRON znajdujących się w dyspozycji Województwa Dolnośląskiego.

1. Odcinek 1

2. Odcinek 2

3. Odcinek 3

4. Odcinek 4

5. Odcinek 5

Przewodnik Dolny Śląsk Bez Barier

Pobierz Przewodnik Dolny Śląsk Bez Barier

Autorzy: Stanisław Francuz, Marta Francuz, Wiktor Francuz wraz ze  Stowarzyszeniem PROGRES

Informator dla Rodziców i Opiekunów Dzieci (Nie)Pełnosprawnych

Fundacja "Potrafię pomóc" na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi z Wrocławia wydała informator, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat osób z niepełnosprawnością, ich przywilejów oraz gwarantowanej przez państwo opieki. Poradnik przedstawia różne możliwości wsparcia, jest przewodnikiem dla Rodziców i Opiekunów, którzy dopiero co stanęli przed problemem niepełnosprawności swojego dziecka.


Czas na Dolny Śląsk bez barier

Stowarzyszenie Dolnośląskie Forum Integracyjne wydało trzyjęzyczny album "Czas na Dolny Śląsk bez barier". Album prezentuje miejsca naszego regionu, gdzie nie ma ograniczeń oraz Dolnoślązaków, którzy swoje ograniczenia przezwyciężyli. Piękne zdjęcia, interesujące opisy - zapraszamy do przeglądania i czytania!