rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Medal św. Jadwigi dla Pawła Parusa

Dodano: 22-03-2021

Miło nam poinformować, że podczas uroczystości św. Józefa w Katedrze Wrocławskiej Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami otrzymał z rąk ks. abp Józefa Kupnego Medal św. Jadwigi.

[więcej]

Fundacja Poland Business Run szuka kolejnych beneficjentów!

Dodano: 16-03-2021

Fundacja Poland Business Run szuka osób po amputacji lub z dysfunkcjami narządów ruchu, którym pomogą biegacze dziesiątej edycji największej charytatywnej sztafety w Polsce. Nabór kandydatów na beneficjentów rozpoczął się 1 marca. W 2020 roku, mimo przeciwności, Fundacji udało się wesprzeć aż 71 beneficjentów z całej Polski.

[więcej]

Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego

Dodano: 16-03-2021

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie wśród osób dotkniętych problemem niepełnosprawności informacji o Dolnośląskim Programie Profilaktyki Raka Jelita Grubego i możliwości skorzystania z bezpłatnych testów na krew utajoną w kale.

[więcej]

2 Ośrodki Czasowego Pobytu we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju

Dodano: 25-02-2021

W ramach konkursu organizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego zostały utworzone 2 Ośrodki Czasowego Pobytu, zlokalizowane we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju. Ich organizatorami są Fundacja Promyk Słońca i Sanatoria Dolnośląskie.

[więcej]

Pierwsza polska Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 18-02-2021

Kompleksowy i obszerny dokument o charakterze strategicznym – Rada Ministrów przyjęła dzisiaj pierwszą polską Strategię na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. – Strategia będzie mapą drogową polityki krajowej na rzecz osób z niepełnosprawnościami – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

[więcej]

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 15-02-2021

Dbajmy o zdrowie, a w tym trudnym czasie pandemii i izolacji nie zapominajmy zadbać również o nasze zdrowie psychiczne. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i doświadczasz niepokojących objawów w zakresie zdrowia psychicznego lub odczuwasz pogorszenie samopoczucia, czujesz się osamotniony i pozbawiony dotychczasowych form wsparcia terapeutycznego – skorzystaj z pomocy.

[więcej]

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw...

Dodano: 15-02-2021

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych do zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]