rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN     Wzory umów

Pełnosprawni TVP3 Wrocław - Turystyka bez barier Dolny Śląsk

Dodano: 05-06-2020

Granice wciąż jeszcze zamknięte, ale to nie oznacza, że nie możemy zaspokajać turystycznych pasji i zainteresowań. Mamy okazję sprawdzić, w jak pięknym regionie żyjemy i jak dostępny jest on dla osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Roboty budowlane w 2020 roku

Dodano: 05-06-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w tym roku udzielił 11 dofinansowań na realizację robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji na łączną wartość 5 169 792,00 zł.

[więcej]

Telewizja internetowa dla widzów niedosłyszących

Dodano: 04-06-2020

NEWTON Technologies wprowadza na rynek telewizję internetową dla widzów niedosłyszących (tv.beey.io) z najważniejszymi programami telewizyjnymi i filmami o pandemii koronawirusa. Klipy wideo z najważniejszych programów z napisami są dostępne w jednym miejscu.

[więcej]

Samorząd województwa wspiera szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej

Dodano: 03-06-2020

Samorząd województwa przekazuje kolejne wsparcie dla szpitali powiatowych. Środki pochodzą z funduszy europejskich i będą przyznane szpitalom w wysokości zależnej od ilości łóżek. W sumie blisko 13,9 mln złotych trafi do dolnośląskich domów pomocy społecznej i szpitali podlegających powiatom.

[więcej]

Premierowy odcinek Pełnosprawni już w środę, 27 maja

Dodano: 21-05-2020

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu “Pełnosprawni”, który zostanie wyemitowany w najbliższą środę o 19:00 w TVP Wrocław.

[więcej]

Konkurs na realizację zadań z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 13-05-2020

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2020 roku.

[więcej]

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego ws. zawieszenia działalności niektórych placówek

Dodano: 27-04-2020

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego do Starostów, Burmistrzów i Prezydentów Miast ws. czasowego zawieszenia działalności na terenie województwa dolnośląskiego w: placówkach wsparcia dziennego, dziennych domach i klubach seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+, środowiskowych domach samopomocy, warsztatach terapii zajęciowej.

[więcej]