rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON - 90 000,00 PLN, środki BWD - 0,00 PLN     Wzory umów

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 03-12-2020

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jego celem jest przybliżenie problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dzisiejszy dzień jest ponadto okazją do zwiększania świadomości i kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z dysfunkcjami.

[więcej]

Generator Dostępności - granty na projekty w obszarze dostępności

Dodano: 01-12-2020

Świat, w którym rozwiązania są od razu przemyślane pod kątem osób o szczególnych potrzebach, jest światem komfortowym i bezpiecznym dla wszystkich. Inkubator Innowacji Społecznych "Generator Dostępności" wspiera mikroinnowacje wpisujące się w tę wizję. Osoby z pomysłami mają szansę zdobyć granty o średniej wartości 35 tys. zł na projekty dotyczące osób z niepełnosprawnościami i/lub starszych.

[więcej]

Świt Wrocław mistrzem Polski w piłce halowej

Dodano: 01-12-2020

W dniach 27 – 29 listopada 2020 roku w Szczecinie odbył się finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn zorganizowany przez Szczeciński Klub Sportowy Głuchych Korona Szczecin i Polski Związek Sportu Niesłyszących. Mistrzami Polski zostali piłkarze Świtu Wrocław.

[więcej]

Nowy Dom Opieki Wytchnieniowej dla Dzieci w Żmigrodzie

Dodano: 25-11-2020

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła pierwszy w naszym województwie Dom Opieki Wytchnieniowej dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych będących w opiece paliatywnej. Oficjalne otwarcie z racji obostrzeń covidowych było wyjątkowo skromne. Dom w Żmigrodzie jest pomostem do utworzenia większego Domu Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu, który jest w trakcie budowy.

[więcej]

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami zarażonych koronawirusem

Dodano: 23-11-2020

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska wyszedł z inicjatywą wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które są zarażone koronawirusem, przez co nie mogą liczyć na pomoc asystentów czy rodziny.

[więcej]

Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco

Dodano: 18-11-2020

W miniony weekend (13-15 listopada) we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco. Rozgrywane były bez udziału publiczności. W skromnej uroczystości dekoracji uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

Manufaktura Inicjatyw zachęca bezpłatnej pomocy specjalistów

Dodano: 10-11-2020

Fundacja "Manufaktura Inicjatyw" zaprasza osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziny zamieszkujące miejscowości powiatów dzierżoniowskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego i miasta Wrocław do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów w ramach projektu "Pokonać bariery".

[więcej]