rozmiar czcionki: A | A | A

Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących

Dodano: 21-03-2022

19 marca 2022 roku w Krakowie odbyła się Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących. Zorganizował ją Polski Związek Sportu Niesłyszących w ramach „Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski ”. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły zorganizować takiej gali w 2021 roku, więc tym razem odbyły się dwie edycję plebiscytu - XIII i XIV.

[więcej]

Pomagamy Ukrainie

Dodano: 03-03-2022

23 lutego Rosja rozpoczęła bezprawną I niczym nieuzasadnioną inwazję militarną na Ukrainę. W jednym momencie życie naszych sąsiadów przewróciło się do góry nogami. Stanowczo potępiamy ten atak i apelujemy o jak najszybsze rozwiązanie pokojowe. Już od początku tej okrutnej agresji cała Polska rozpoczęła niezliczoną ilość akcji humanitarnych i pomocowych. Wśród uchodźców są także osoby z niepełnosprawnościami, które każdego dnia docierają między innymi także do stolicy Dolnego Śląska....

[więcej]

Wsparcie dla uchodźców z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych

Dodano: 03-03-2022

Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej informuje, że Rząd uruchomił mechanizm koordynacji pomocy humanitarnej, przy czym wsparcie przekazywane będzie m.in. z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych. Zaproszenie do współpracy skierowane jest do jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych (a więc także podmiotów ekonomii społecznej), przedsiębiorstw oraz osób...

[więcej]

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

Dodano: 28-02-2022

Już w najbliższy piątek, 4 marca na Tarczyński Arena (stadion Wrocław) rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Targi turystyki i czasu wolnego. Potrwają one do niedzieli - 6 marca.

[więcej]

Rusza konkurs „Dostępny samorząd – granty”

Dodano: 26-02-2022

Ruszył nabór w ramach konkursu „Dostępny samorząd – granty”, którego inauguracja odbyła się podczas konferencji prasowej w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 23 lutego.

[więcej]

Listy gminy/powiatów, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego w edycji 2022

Dodano: 08-02-2022

Dolnośląski Urząd Wojewódzki ogłosił listę gmin i powiatów, które otrzymały dotację z Funduszu Solidarnościowego na realizację usług wspierających niezależne życie.

[więcej]

Szkolenia dla asystentów i otoczenia osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 08-02-2022

Fundacja Promyk Słońca organizuje szkolenia dla asystentów i otoczenia osób z niepełnosprawnościami. Udział w szkoleniach jest bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]