rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN     Wzory umów

Uzdrowisko Lądek – Długopole SA – źródła udanego leczenia

Dodano: 08-09-2020

Największym bogactwem kurortu Lądek-Zdrój są ciepłe źródła mineralne – termy o unikalnym w skali europejskiej składzie chemicznym i leczniczych właściwościach. Stąd też zachęcamy do wizyty w Uzdrowisku Lądek – Długopole SA.

[więcej]

30 milionów złotych dla organizacji pozarządowych. Ministerstwo ogłasza start nowego programu

Dodano: 07-09-2020

Organizacje pozarządowe mogą wnioskować o wsparcie finansowane na realizację usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w piątek ogłosiło start nowego programu.

[więcej]

Marszałek powołał Koordynatora ds. Dostępności

Dodano: 03-09-2020

Zarządzeniem nr 37/2020 Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego w urzędzie marszałkowskim utworzone zostało stanowisko Koordynatora ds. Dostępności. Funkcję tę będzie pełniła Pani Amelia Dymarek.

[więcej]

11. Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 01-09-2020

We wrocławskim kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus 29 sierpnia 2020 roku odbyła się 11. Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami, ich rodzin i przyjaciół. Z powodu trwającej epidemii tym razem ograniczyła się tylko do mszy świętej. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

Kajakiem przez Dolinę Baryczy

Dodano: 31-08-2020

Uczestnicy projektu „Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy" 22.08.2020 roku wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Barycz pomiędzy Potasznią a Nowym Grodziskiem. W wyprawie wzięły udział osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami.

[więcej]

Góry otwarte dla wszystkich

Dodano: 21-08-2020

Już po raz piąty podczas konferencji „Góry otwarte dla wszystkich” specjaliści i praktycy rozmawiają o kolejnych rozwiązaniach, które pomogą umożliwić odwiedzanie terenów górskich przez osoby z niepełnosprawnościami. W otwarciu konferencji wziął udział marszałek Cezary Przybylski oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

[więcej]

Nie skacz na główkę do wody!

Dodano: 18-08-2020

Przed nami ostatnie 2 tygodnie wakacji. Dobra pogoda zachęca do kąpieli w akwenach wodnych. Nieustannie należy przypominać, że wypoczynek może przerodzić się w koszmar, jeśli nie zachowamy należytej ostrożności.

[więcej]