rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN     Wzory umów

Bartłomiej Skrzyński “Skrzynia” 1979-2020

Dodano: 16-09-2020

15 września we Wrocławiu zmarł Bartłomiej Skrzyński, dyrektor Biura Wrocław Bez Barier i Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

Święto piłki nożnej dla osób z dysfunkcjami wzroku na Kamiennogórskiej

Dodano: 15-09-2020

W sobotę 12 września na boisku Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Osób Niewidomych i Słabowidzących nr 13 przy ul. Kamiennogórskiej we Wrocławiu odbył się mecz blind futbolu o Superpuchar Polski pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków. Wśród widzów zasiadła liczna delegacja samorządu województwa dolnośląskiego z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim na czele.

[więcej]

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Dodano: 14-09-2020

Na terenach rekreacyjnych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach odbył się 11 września Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki “Żeby szczęśliwym być”. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Paweł, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

„Niezwykła Kraina” w Wołowie pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 14-09-2020

Ponad 7 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie. W oficjalnym otwarciu placówki uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Paweł Wybierała – członek zarządu województwa.

[więcej]

Turniej Bocci Głogów Open 2020

Dodano: 10-09-2020

W sobotę, 5 września 16 amatorskich drużyn wzięło udział w turnieju bocci “Głogów Open 2020”, który rozgrywany był na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Zawody zorganizował miejscowy Integracyjny Klub Sportu Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]

Ruszyła Dolnośląska Liga Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 10-09-2020

W środę, 9 września 2020 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbyło się otwarcie tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami. W inauguracji brał udział m.in. Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

ZAZ w Jeleniej Górze wspiera dolnośląską turystykę

Dodano: 08-09-2020

Zakład Aktywności Zawodowej realizuje usługi pralnicze i gastronomiczne dla dolnośląskich hoteli i pensjonatów, przede wszystkich tych z okolic Jeleniej Górze.

[więcej]