rozmiar czcionki: A | A | A

Życzenia na Boże Narodzenie 2021

Dodano: 23-12-2021

Spokojnych, zdrowych, pełnych magii i wspaniałych przeżyć, spędzonych w gronie bliskich Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennych trudności i spraw zawodowych, niegasnącej nadziei na dobrą przyszłość życzą: Zarząd Województwa Dolnośląskiego z marszałkiem Cezarym Przybylskim oraz: Departament Spraw Społecznych z dyrektorem Jerzym Komorowskim, Dział Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami z dyrektor Bogusławą Kulińską, Paweł Parus - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z...

[więcej]

Puchar Polski w Blind Football dla Wisły Kraków

Dodano: 13-12-2021

W sobotę, 11 grudnia 2021 roku na obiekcie Olimpijski FC we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski w Blind Football. W turnieju wzięły udział 4 zespoły, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

[więcej]

III Dolnośląski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Ścinawie

Dodano: 08-12-2021

7 grudnia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się III Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości był Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Premiera filmu dokumentalnego "Szczęśliwa 8"

Dodano: 08-12-2021

W sobotę, 4 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowe odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Szczęśliwa 8" zrealizowanego przez Kova Production na zlecenie samorządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 03-12-2021

- Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, wszystkim osobom z niepełnosprawnościami składam najserdeczniejsze życzenia osobistej pomyślności oraz zrealizowania marzeń i planów. Niech wsparcie najbliższych mobilizuje Państwa do aktywności, a życzliwość i zrozumienie innych ludzi towarzyszą Wam na co dzień, pozwalając z nadzieją spoglądać w przyszłość - życzy wicemarszałek Dolnego Śląska, Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Korzystne zmiany w "Programie wyrównywania różnic między regionami III"

Dodano: 03-12-2021

W dniu 22 listopada 2021 roku Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na wniosek Zarządu Funduszu, podjęła decyzję o wprowadzeniu korzystnych zmian w Programie wyrównywania różnic między regionami obszar D, który przewiduje pomoc finansową dla samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych z przeznaczeniem na zakup mikrobusów albo autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych do placówek służących ich rehabilitacji.

[więcej]

Podsumowanie pilotażu oraz kontynuacja opieki wytchnieniowej dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi...

Dodano: 18-11-2021

16 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Dobrzyńskiej miało miejsce spotkanie, którego celem było podsumowanie pilotażu i kontynuacja zapewnienia wsparcia w obszarze opieki/przerwy wytchnieniowej oraz wsparcia rodzin spodziewających się narodzin dziecka z niepełnosprawnością.

[więcej]