rozmiar czcionki: A | A | A

LODOŁAMACZ W ROLI GŁÓWNEJ - Rusza XVII edycja Konkursu

Dodano: 01-07-2022

Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Nieprzerwanie od 17 lat nagradzamy pracodawców, instytucje oraz osoby, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce.Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, ale i na równi przedstawia działania małych i średnich firm.

[więcej]

ZAPROSZENIE DO KONKURSU IDOL

Dodano: 21-06-2022

Szanowni Państwo, w imieniu środowiska Fundacji Szansa dla Niewidomych pragniemy serdecznie zaprosić do aktywnego udziału w corocznym konkursie IDOL, w którym nagradzamy osoby i instytucje za ich aktywność na rzecz osób z niepełnosprawnościami wzroku

[więcej]

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o usługach społecznych

Dodano: 10-06-2022

We wtorek, 7 czerwca, Rada Ministrów przyjęła uchwałę dot. „Strategii rozwoju usług społecznych, polityka publiczna do roku 2030 (z perspektywą do 2035 r.)”. Głównym celem dokumentu jest deinstytucjonalizacja, zakładająca przejście od opieki o charakterze instytucjonalnym do opieki świadczonej w środowisku rodzinnym i społeczności lokalnej.

[więcej]

IV Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej

Dodano: 25-05-2022

19 maja na Rynku w Świdnicy odbyły się IV Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas tego wydarzenia mieszkańcy regionu mieli możliwość zapoznania się z placówkami oferującymi terapie zajęciowe. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Wieczór Marzeń w ZOO

Dodano: 24-05-2022

ZOO Wrocław serdecznie zaprasza na Wieczór Marzeń w ZOO Dream Night at ZOO, wydarzenie dedykowane osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom.

[więcej]

Za nami Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 20-05-2022

13 maja 2022 roku odbył się piknik integracyjny pn. “Praca - Edukacja - Niezależność”, który został zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Opery Wrocławskiej oraz dolnośląskich instytucji, organizacji pozarządowych i jednostek samorządu województwa działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Zapraszamy na Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 10-05-2022

W piątek 13 maja 2022 roku w godzinach 11:00 - 15:00 na parkingu Opery Wrocławskiej odbędzie się piknik pn. “Praca - Edukacja - Niezależność” zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i partnerów.

[więcej]