rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2022 – „Praca i Pasja”

Dodano: 21-09-2022

20 września w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Praca i Pasja”.

[więcej]

Nordic Walking — świetna sprawa, integracja i zabawa!

Dodano: 19-09-2022

16 września w Ścinawie odbyły się „V Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Tymonix przy wsparciu finansowym ze środków PFRON i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Urząd Marszałkowski reprezentowała Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, która już po raz kolejny kibicowała wszystkim zawodnikom.

[więcej]

POWIATOWY PIKNIK POKOLENIOWY „POZNAJMY SIĘ”

Dodano: 15-09-2022

W dniu 10 września 2022 r. na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Jeszkowicach odbył się Powiatowy Piknik Pokoleniowy pod hasłem „Poznajmy się”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Imprezę honorowym patronatem objęli: Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Włodzimierz Chlebosz – Wójt Gminy Czernica.

[więcej]

Nowy ZAZ w Legnickim Polu

Dodano: 15-09-2022

Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu będzie dziewiątym tego typu ośrodkiem na Dolnym Śląsku. Działalność zakładu będzie prowadzona w 2 budynkach na terenie DOPS w Legnickim Polu. W ośrodku zatrudnienie znajdzie 58 osób z niepełnosprawnościami. W zakładzie prowadzone będą usługi pralnicze i gastronomiczne.

[więcej]

Zaproszenie - seminarium pt. ZATRUDNIENIE WSPOMAGANE PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ –...

Dodano: 13-09-2022

Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego w dniu 20 września 2022 roku organizuje seminarium połączone z debatą ekspercką pt. ZATRUDNIENIE WSPOMAGANE PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ.

[więcej]

Fundacja Integracja ogłasza 20. edycję konkursu Człowiek bez barier

Dodano: 18-08-2022

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Integracja ogłasza 20. edycję konkursu Człowiek bez barier. Konkurs organizowany jest od 2003 roku i ma na celu promowanie osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

[więcej]

Zaproszenie do udziału w konferencji

Dodano: 02-08-2022

Konferencja na temat możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich.

[więcej]