rozmiar czcionki: A | A | A

Szkolenie dot. dostępności

Dodano: 15-01-2021

15 stycznia 2021 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się szkolenie praktyczne dla pracowników Biura Obsługi Urzędu związane z wdrożeniem procedury dot. dostępności.

[więcej]

Materiały filmowe w ramach kampanii “Nie ma barier Dolny Śląsk”

Dodano: 05-01-2021

W 2020 roku w ramach kampanii “Nie ma barier Dolny Śląsk” powstało kilkanaście materiałów filmowych i radiowych traktujących o aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska.

[więcej]

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodano: 31-12-2020

W imieniu zarządu oraz wszystkich pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego życzymy Państwu w Nowym Roku realizacji celów, wielu kreatywnych pomysłów na projekty, szczęścia i pomyślności oraz przede wszystkim dużo zdrowia.

[więcej]

Wykorzystanie nowoczesnych technologii przez osoby z niepełnosprawnościami

Dodano: 31-12-2020

Na jakość życia osób z niepełnosprawnościami w XXI wieku wpływa bardzo wiele czynników. Wśród nich są dostęp do usług społecznych i pracy, uwarunkowania geopolityczne czy wreszcie rozwój nowoczesnych technologii.

[więcej]

Konkurs - Ośrodki Czasowego Pobytu

Dodano: 31-12-2020

Ogłoszenie konkursu na realizację zadań zleconych w zakresie wsparcia rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności dzieci w okresie prenatalnym oraz w dalszym okresie wychowawczym.

[więcej]

Życzenia na Boże Narodzenie

Dodano: 23-12-2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby ten czas upłynął w zdrowiu i radosnej, możliwie jak najbardziej rodzinnej atmosferze. Niech narodzony Jezus błogosławi wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i bliskim, asystentom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

[więcej]

"Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2021 roku

Dodano: 15-12-2020

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że przyjął „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r.”.

[więcej]