rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na VI Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 22-10-2021

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasząja na największe wydarzenie sektora społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku!

[więcej]

Niezwykły spektakl operowo-teatralny w Kłodzku

Dodano: 13-10-2021

7 października 2021 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się spektakl operowo-teatralny "Nowy Głos: LEM". Na widowni wśród znakomitych gości zasiadła także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Startuje akcja #TyTeżMożesz

Dodano: 12-10-2021

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami Fundacji Biegaj Dla Zdrowia opowiedzieli o działaniach podejmowanych przez Samorząd Województwa razem z Fundacją. Wspólna akcja pod hasłem #TyTeżMożesz ma na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością. Akcję finansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W akcję zaangażowana jest również Dolnośląska Brygada Wojsk Obrony...

[więcej]

Forum G2 - panel dot. aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 08-10-2021

Wczoraj na Stadionie Wrocław odbyło się Forum G2. Łączy ono w sobie panele dyskusyjne poprzedzone krótkimi formami ?prezentacyjnymi typu „TED” oraz wprowadzeniem do dyskusji w postaci filmów i prezentacji, tak aby każdy ze słuchaczy miał pełną świadomość poruszanej problematyki.

[więcej]

Wizyta premiera Morawieckiego i Pełnomocnika Rządu w Miliczu

Dodano: 04-10-2021

Przez dwa dni - 23 i 24 września Milicz był w centrum uwagi społeczności osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku. Było to związane z wizytą Premiera Mateusza Morawieckiego i Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Pawła Wdówika. W spotkaniach uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking WTZ

Dodano: 21-09-2021

17 września w ścinawskim Porcie nad Odrą odbyły się „IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Organizowały je: Fundacja Przystań w Ścinawie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech”. Zmaganiom przyglądała się Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD.

[więcej]

Urząd Marszałkowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze

Dodano: 18-09-2021

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim nagrodzono laureatów XVI edycji konkursu „LODOŁAMACZE”. To wyróżnienie dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, tworząc przyjazne miejsca pracy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego został wyróżniony w kategorii "Zdrowa firma". Nagrodę odebrał Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami - laureat konkursu w 2012 roku, obecnie członek kapituły...

[więcej]