rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN     Wzory umów

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

Dodano: 07-12-2020

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.

[więcej]

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 03-12-2020

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jego celem jest przybliżenie problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dzisiejszy dzień jest ponadto okazją do zwiększania świadomości i kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z dysfunkcjami.

[więcej]

Generator Dostępności - granty na projekty w obszarze dostępności

Dodano: 01-12-2020

Świat, w którym rozwiązania są od razu przemyślane pod kątem osób o szczególnych potrzebach, jest światem komfortowym i bezpiecznym dla wszystkich. Inkubator Innowacji Społecznych "Generator Dostępności" wspiera mikroinnowacje wpisujące się w tę wizję. Osoby z pomysłami mają szansę zdobyć granty o średniej wartości 35 tys. zł na projekty dotyczące osób z niepełnosprawnościami i/lub starszych.

[więcej]

Świt Wrocław mistrzem Polski w piłce halowej

Dodano: 01-12-2020

W dniach 27 – 29 listopada 2020 roku w Szczecinie odbył się finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn zorganizowany przez Szczeciński Klub Sportowy Głuchych Korona Szczecin i Polski Związek Sportu Niesłyszących. Mistrzami Polski zostali piłkarze Świtu Wrocław.

[więcej]

Nowy Dom Opieki Wytchnieniowej dla Dzieci w Żmigrodzie

Dodano: 25-11-2020

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła pierwszy w naszym województwie Dom Opieki Wytchnieniowej dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych będących w opiece paliatywnej. Oficjalne otwarcie z racji obostrzeń covidowych było wyjątkowo skromne. Dom w Żmigrodzie jest pomostem do utworzenia większego Domu Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu, który jest w trakcie budowy.

[więcej]

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami zarażonych koronawirusem

Dodano: 23-11-2020

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska wyszedł z inicjatywą wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które są zarażone koronawirusem, przez co nie mogą liczyć na pomoc asystentów czy rodziny.

[więcej]

Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco

Dodano: 18-11-2020

W miniony weekend (13-15 listopada) we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco. Rozgrywane były bez udziału publiczności. W skromnej uroczystości dekoracji uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]