rozmiar czcionki: A | A | A

2 Ośrodki Czasowego Pobytu we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju

Dodano: 25-02-2021

W ramach konkursu organizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego zostały utworzone 2 Ośrodki Czasowego Pobytu, zlokalizowane we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju. Ich organizatorami są Fundacja Promyk Słońca i Sanatoria Dolnośląskie.

[więcej]

Pierwsza polska Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 18-02-2021

Kompleksowy i obszerny dokument o charakterze strategicznym – Rada Ministrów przyjęła dzisiaj pierwszą polską Strategię na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. – Strategia będzie mapą drogową polityki krajowej na rzecz osób z niepełnosprawnościami – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

[więcej]

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 15-02-2021

Dbajmy o zdrowie, a w tym trudnym czasie pandemii i izolacji nie zapominajmy zadbać również o nasze zdrowie psychiczne. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i doświadczasz niepokojących objawów w zakresie zdrowia psychicznego lub odczuwasz pogorszenie samopoczucia, czujesz się osamotniony i pozbawiony dotychczasowych form wsparcia terapeutycznego – skorzystaj z pomocy.

[więcej]

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw...

Dodano: 15-02-2021

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych do zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

[więcej]

Konkurs na Ośrodki Czasowego Pobytu rozstrzygnięty

Dodano: 02-02-2021

Samorząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na Ośrodki Czasowego Pobytu dla rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności będących mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego rozdysponowano 2 000 000 złotych i wybrano dwa podmioty, które będą realizować zadanie.

[więcej]

„Zmierzch – świtem...” z tłumaczeniem na PJM - premiera Teatru Polskiego

Dodano: 28-01-2021

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza do obejrzenia transmisji live premierowego spektaklu pt. „Zmierzch – świtem...” w reżyserii Jana Szurmieja, z tłumaczeniem na język migowy.

[więcej]

Spotkanie dot. funkcjonowania Zakładów Aktywności Zawodowej

Dodano: 27-01-2021

26.01.2021 roku odbyło się spotkanie pracowników Działu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami z przedstawicielami Zakładów Aktywności Zawodowej oraz prowadzących je samorządów i organizacji samorządowych.

[więcej]