rozmiar czcionki: A | A | A

III Dolnośląski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Ścinawie

Dodano: 08-12-2021

7 grudnia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się III Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości był Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Premiera filmu dokumentalnego "Szczęśliwa 8"

Dodano: 08-12-2021

W sobotę, 4 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowe odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Szczęśliwa 8" zrealizowanego przez Kova Production na zlecenie samorządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 03-12-2021

- Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, wszystkim osobom z niepełnosprawnościami składam najserdeczniejsze życzenia osobistej pomyślności oraz zrealizowania marzeń i planów. Niech wsparcie najbliższych mobilizuje Państwa do aktywności, a życzliwość i zrozumienie innych ludzi towarzyszą Wam na co dzień, pozwalając z nadzieją spoglądać w przyszłość - życzy wicemarszałek Dolnego Śląska, Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Korzystne zmiany w "Programie wyrównywania różnic między regionami III"

Dodano: 03-12-2021

W dniu 22 listopada 2021 roku Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na wniosek Zarządu Funduszu, podjęła decyzję o wprowadzeniu korzystnych zmian w Programie wyrównywania różnic między regionami obszar D, który przewiduje pomoc finansową dla samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych z przeznaczeniem na zakup mikrobusów albo autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych do placówek służących ich rehabilitacji.

[więcej]

Podsumowanie pilotażu oraz kontynuacja opieki wytchnieniowej dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi...

Dodano: 18-11-2021

16 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Dobrzyńskiej miało miejsce spotkanie, którego celem było podsumowanie pilotażu i kontynuacja zapewnienia wsparcia w obszarze opieki/przerwy wytchnieniowej oraz wsparcia rodzin spodziewających się narodzin dziecka z niepełnosprawnością.

[więcej]

Spotkanie przedstawicieli Zakładów Aktywności Zawodowej z samorządem województwa...

Dodano: 18-11-2021

W dniach 5-6 listopada 2021 roku w Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie przedstawicieli dolnośląskich Zakładów Aktywności Zawodowej. Organizatorami wydarzenia byli Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. W spotkaniu uczestniczyli także Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Rynku Pracy, Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz pracownicy Działu Wsparcia Osób z...

[więcej]

PFRON ogłosił konkurs nr 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”

Dodano: 08-11-2021

Ogłoszenie z dnia 5 listopada 2021 roku na podstawie art. 11 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w związku z art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”.

[więcej]