rozmiar czcionki: A | A | A

PFRON ogłasza konkurs grantowy „Dostępność ponad barierami”

Dodano: 07-05-2021

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza w ramach Modułu I Turystyka konkurs grantowy „Dostępność ponad barierami”, zatwierdzony uchwałą nr 3/2021 Rady Nadzorczej PFRON z dnia 25 lutego 2021 roku.

[więcej]

Dzień Walki z Dyskryminnacją Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 05-05-2021

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone w Europie, a zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

[więcej]

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert ze środków PFRON

Dodano: 29-04-2021

Zarząd Województwa ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na organizację imprez kulturalno-sportowo-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Przypominamy także, że jutro kończy się termin złożenia ofert na działania związane ze wsparciem środowiskowym.

[więcej]

Zarząd Województwa dofinansowuje remonty obiektów służących rehabilitacji

Dodano: 29-04-2021

26 marca 2021 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 3513/VI/21 w sprawie podziału środków PFRON na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2021 r. Na dofinansowanie robót budowlanych, dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył środki w wysokości 5 008 850,00 zł.

[więcej]

Katalizator Aktywności Zawodowej plus

Dodano: 16-04-2021

Weź udział w projekcie "Katalizator Aktywności Zawodowej plus" realizowanym przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Projekt adresowany jest do niepełnosprawnych, którzy: - są mieszkańcami jednego z 4 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego; -posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności; -są osobami pozostającymi bez zatrudnienia; -nie są objęte takimi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów...

[więcej]

Trwa Narodowy Spis Powszechny - osoby o szczególnych potrzebach

Dodano: 12-04-2021

1 kwietnia br. na terenie całej Polski rozpoczęło się najważniejsze, obowiązkowe badanie statystyczne – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). NSP to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. NSP obejmuje całą populację, co oznacza, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie,...

[więcej]

Opieka wytchnieniowa i usługi asystenckie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Dodano: 06-04-2021

Fundacja Promyk Słońca i Fundacja "Suweren" we współpracy ze Szpitalem Rehabilitacyjnym “Orlik” w Kudowie-Zdroju realizują projekt, w ramach którego można otrzymać wsparcie asystenta w opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami.

[więcej]