rozmiar czcionki: A | A | A

Razem w pełni sprawni

Dodano: 04-03-2011

W jaki sposób przezwyciężać własne zahamowania wobec osób z niepełnosprawnością? Jak przystępnie i efektywnie o niej nauczać? Jak wykształcić w najmłodszych postawę, która pozwoli im na zaakceptowanie niepełnosprawności jako trwałego i normalnego elementu ich szkolnej i pozaszkolnej rzeczywistości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukało ok. 400 nauczycieli, uczestników warsztatów „Razem w pełni sprawni”. Dziś w Kliczkowie konferencję inaugurującą ten projekt otworzył wicemarszałek...

[więcej]

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dodano: 02-03-2011

Informacja o ofercie złożonej na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

[więcej]

Nowoczesne uczelnie bez barier

Dodano: 17-02-2011

Dziś na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja „Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier”. W debacie uczestniczyli minister nauki Barbara Kudrycka, sekretarz stanu w ministerstwie pracy i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda, przedstawiciele ministerstwa edukacji, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych i rektorzy wrocławskich uczelni. Konferencję na temat kształcenie osób...

[więcej]

"Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier"

Dodano: 02-02-2011

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie "Twoje nowe możliwości" mają przyjemność zaprosić na konferencję "Możliwości a Bariery - nowoczesne uczelnie bez barier".

[więcej]

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

Dodano: 01-02-2011

Informacja o ofercie złożonej na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

[więcej]

"Czas na Dolny Śląsk bez barier" na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu

Dodano: 29-11-2010

Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskie Forum Integracyjne zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej "Czas na Dolny Śląsk bez barier".

[więcej]

Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Czas na Dolny Śląsk bez barier”

Dodano: 16-11-2010

Dnia 15 listopada 2010 r. w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Czas na Dolny Śląsk bez barier”. W uroczystości wzięli udział Sławomir Piechota Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP oraz Dariusz Kowalczyk Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]