rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodano: 31-12-2020

W imieniu zarządu oraz wszystkich pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego życzymy Państwu w Nowym Roku realizacji celów, wielu kreatywnych pomysłów na projekty, szczęścia i pomyślności oraz przede wszystkim dużo zdrowia.

[więcej]

Wykorzystanie nowoczesnych technologii przez osoby z niepełnosprawnościami

Dodano: 31-12-2020

Na jakość życia osób z niepełnosprawnościami w XXI wieku wpływa bardzo wiele czynników. Wśród nich są dostęp do usług społecznych i pracy, uwarunkowania geopolityczne czy wreszcie rozwój nowoczesnych technologii.

[więcej]

Konkurs - Ośrodki Czasowego Pobytu

Dodano: 31-12-2020

Ogłoszenie konkursu na realizację zadań zleconych w zakresie wsparcia rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności dzieci w okresie prenatalnym oraz w dalszym okresie wychowawczym.

[więcej]

Życzenia na Boże Narodzenie

Dodano: 23-12-2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby ten czas upłynął w zdrowiu i radosnej, możliwie jak najbardziej rodzinnej atmosferze. Niech narodzony Jezus błogosławi wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i bliskim, asystentom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

[więcej]

"Program wyrównywania różnic między regionami III" w 2021 roku

Dodano: 15-12-2020

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że przyjął „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r.”.

[więcej]

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

Dodano: 07-12-2020

W piątek, 4 grudnia we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego prowadzonego przez Fundację Potrafię Pomóc. To pierwszy tego typu ośrodek w Polsce. Ponad 50 lekarzy specjalistów i terapeutów będzie kompleksowo wspierało osoby z chorobami rzadkimi, ultrarzadkimi i niepełnosprawnościami oraz ich rodziny i najbliższych.

[więcej]

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

Dodano: 07-12-2020

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.

[więcej]