rozmiar czcionki: A | A | A

Forum G2 - panel dot. aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 08-10-2021

Wczoraj na Stadionie Wrocław odbyło się Forum G2. Łączy ono w sobie panele dyskusyjne poprzedzone krótkimi formami ?prezentacyjnymi typu „TED” oraz wprowadzeniem do dyskusji w postaci filmów i prezentacji, tak aby każdy ze słuchaczy miał pełną świadomość poruszanej problematyki.

[więcej]

Wizyta premiera Morawieckiego i Pełnomocnika Rządu w Miliczu

Dodano: 04-10-2021

Przez dwa dni - 23 i 24 września Milicz był w centrum uwagi społeczności osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku. Było to związane z wizytą Premiera Mateusza Morawieckiego i Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Pawła Wdówika. W spotkaniach uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking WTZ

Dodano: 21-09-2021

17 września w ścinawskim Porcie nad Odrą odbyły się „IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Organizowały je: Fundacja Przystań w Ścinawie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech”. Zmaganiom przyglądała się Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD.

[więcej]

Urząd Marszałkowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze

Dodano: 18-09-2021

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim nagrodzono laureatów XVI edycji konkursu „LODOŁAMACZE”. To wyróżnienie dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, tworząc przyjazne miejsca pracy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego został wyróżniony w kategorii "Zdrowa firma". Nagrodę odebrał Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami - laureat konkursu w 2012 roku, obecnie członek kapituły...

[więcej]

Polski Związek Niewidomych obchodzi jubileusz 70-lecia

Dodano: 15-09-2021

W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się uroczystość jubileuszu 70-lecia Polskiego Związku Niewidomych. Uczestniczyli w niej m.in.: Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Otwarcie pierwszej w Polsce klasy Mistrzostwa Sportowego w Blind Football-u

Dodano: 01-09-2021

Dziś w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość została połączona z otwarciem pierwszej w Polsce klasy Mistrzostwa Sportowego w Blind Football-u.

[więcej]

Fundacja Imago organizuje spływ kajakowy rzeką Barycz

Dodano: 19-08-2021

Fundacja Imago zaprasza do udziału w spływie kajakowym rzeką Barycz w okolicach Wrocławia realizowanym w ramach projektu WODA GÓRY LAS. Odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku.

[więcej]