rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie przedstawicieli Zakładów Aktywności Zawodowej z samorządem województwa...

Dodano: 18-11-2021

W dniach 5-6 listopada 2021 roku w Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie przedstawicieli dolnośląskich Zakładów Aktywności Zawodowej. Organizatorami wydarzenia byli Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. W spotkaniu uczestniczyli także Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Rynku Pracy, Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz pracownicy Działu Wsparcia Osób z...

[więcej]

PFRON ogłosił konkurs nr 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”

Dodano: 08-11-2021

Ogłoszenie z dnia 5 listopada 2021 roku na podstawie art. 11 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w związku z art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”.

[więcej]

Nagrody Województwa Dolnośląskiego dla wybitnych sportowców

Dodano: 27-10-2021

Ponad 50 sportowców i trenerów przyjęło dziś Nagrody Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy oraz radnego Sejmiku województwa Damiana Mrozka. Spotkanie było również okazją do podsumowania zadań sportowych w 2021 roku i zapowiedzi przyszłych planowanych inwestycji.

[więcej]

Rusza projekt PFRON „Dostępny samorząd - granty”

Dodano: 25-10-2021

„Dostępny samorząd – granty” to nowy projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dzięki któremu poprawi się dostępność usług świadczonych przez samorządowe jednostki i urzędy. Na realizację celów projektu przeznaczono 77 mln złotych.

[więcej]

Zapraszamy na VI Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 22-10-2021

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasząja na największe wydarzenie sektora społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku!

[więcej]

Niezwykły spektakl operowo-teatralny w Kłodzku

Dodano: 13-10-2021

7 października 2021 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się spektakl operowo-teatralny "Nowy Głos: LEM". Na widowni wśród znakomitych gości zasiadła także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Startuje akcja #TyTeżMożesz

Dodano: 12-10-2021

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami Fundacji Biegaj Dla Zdrowia opowiedzieli o działaniach podejmowanych przez Samorząd Województwa razem z Fundacją. Wspólna akcja pod hasłem #TyTeżMożesz ma na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością. Akcję finansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W akcję zaangażowana jest również Dolnośląska Brygada Wojsk Obrony...

[więcej]