rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

10.05.2022 12:37

W piątek 13 maja 2022 roku w godzinach 11:00 - 15:00 na parkingu Opery Wrocławskiej odbędzie się piknik pn. “Praca - Edukacja - Niezależność” zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i partnerów.

Akcję wspierają m.in. Opera Wrocławska oraz dolnośląskie instytucje, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu województwa działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, m.in: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej,  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Urząd Statystyczny we Wrocławiu.


Na integracyjny piknik zaproszone zostały organizacje, szkoły i instytucje współpracujące z samorządem województwa dolnośląskiego, które w otwartej przestrzeni publicznej zaprezentują swoje działania, usługi i wyroby dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami lub wytwarzane przez nich. Podczas imprezy na scenie będą się odbywały kilkunastominutowe występy artystyczne podopiecznych dolnośląskich organizacji pozarządowych i instytucji. Szykujemy także niespodziankę przygotowaną przez Operę Wrocławską.


Na piknik zapraszamy każdego, kto chciałby wspólnie zamanifestować godność osób z niepełnosprawnościami i zapoznać się z ofertą działań dolnośląskich instytucji i organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Pomiędzy stoiskami znaleźć będzie można także animacje sportowe i cieszące się sporym zainteresowaniem symulacje niepełnosprawności.


Serdecznie zapraszamy!


Harmonogram sceniczny:

• 11:00 Początek obchodów dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami;
• 11:10 Oficjalne rozpoczęcie przez wicemarszałka Dolnego Śląska - Marcina Krzyżanowskiego;
• 11:20 - 15:00 Występy muzyczne, teatralne i kabaretowe, prezentacje stoisk;
• 15:00 Zakończenie pikniku


Przypomnienie pikniku z 2019 roku:
https://www.youtube.com/watch?v=Orl23YThT7M&t=32s