rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta Pełnomocnika Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami w Jeleniej Górze

21.01.2022 10:27

W środę 19 stycznia Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami spotkał się z niepełnosprawnymi mieszkańcami Jeleniej Góry w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie w KSON w Jeleniej Górze.

Gospodarzem spotkania był prezes KSON Stanisław Schubert. Omówiono wiele spraw związanych m.in.: z dostępnością, usługami wspierającymi niezależne życie, komunikacją kolejową oraz sportem i turystyką. Pojawiło się także bardzo wiele pytań dotyczących pracy samorządu województwa i jego roli we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami mieszkających w regionie Dolnego Śląska.


W tym dniu odbyło się także spotkanie założycielskie Karkonoskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, na czele którego stanęli: Mariusz Marczak, Wiktor Żuryński i Adam Dąbrowski.


- Wzorem innych ośrodków w Polsce postanowiliśmy także w Jeleniej Góry uruchomić organizację wspierającą osoby z niepełnosprawnościami poprzez udział w wydarzeniach sportowych. To będzie piąty klub kibiców niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku. Dziękuję za przyjazd i obecność Pawłowi Parusowi, który jest prekursorem i założycielem pierwszej tego typu organizacji w Polsce - podsumowuje prezes Karkonoskiego KKN, Mariusz Marczak.


Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych skupia 12 organizacji pozarządowych, 38 członków wspierających, w tym zakłady pracy chronionej, działając na rzecz wielu tysięcy członków, a także niezrzeszonych osób niepełnosprawnych, stając się w ten sposób reprezentantem znacznej części środowiska. Działa w ich imieniu i na ich rzecz funkcjonując jako organizacja parasolowa. KSON jest związkiem stowarzyszeń a każda z organizacji członkowskich zachowuje pełną suwerenność w swoich działaniach.


Przy okazji zachęcamy do słuchania internetowego Radia KSON: https://www.radiokson.pl/