rozmiar czcionki: A | A | A

Wieczór Marzeń w ZOO

24.05.2022 13:50

ZOO Wrocław serdecznie zaprasza na Wieczór Marzeń w ZOO Dream Night at ZOO, wydarzenie dedykowane osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom.

Specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami ZOO otwiera swoje podwoje 9 czerwca 2022 r., w godz. 18.00-21.00. Wejście Bramą Główną do ogrodu.


„Dream night”, czyli wieczór marzeń, kiedy brama ZOO Wrocław i ponad 250 innych ogrodów na całym świecie, otwarta jest dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin czy opiekunów. To akcja sięgająca korzeniami do lat 90-tych i jednego z holenderskich ogrodów zoologicznych. W naszym zoo tę wyjątkową imprezę organizujemy od 2007 roku.


Fundacja The Dreamnight at the Zoo Foundation została powołana w Rotterdamie w 1996 r. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano imprezę dla dzieci chorych na raka, a hospicjalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Spotkanie ze zwierzętami i ich opiekunami miało być odrobiną szczęścia i zapomnienia pomiędzy często bolesnymi zabiegami. Okazało się również terapią pomagającą w walce z chorobą.


Do imprezy, na zasadach dobrowolności, przyłączają się co roku kolejne ogrody zoologiczne na całym świecie i Fundacja zrzesza obecnie ponad 250 członków. Tak jak za pierwszym razem oraz zgodnie z regułami głównego koordynatora akcji, zaproszenie do udziału w wydarzeniu skierowane jest przede wszystkim do dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los, czyli: z niepełnosprawnością, przewlekle chorych oraz dzieci z hospicjów wraz z najbliższą rodziną lub opiekunem. Jednak nie tylko, zapraszana jest również młodzież oraz dorosłe osoby z niepełnosprawnością, zarówno osoby prywatne jak i mieszkańcy ośrodków opieki.


Zapraszamy