rozmiar czcionki: A | A | A

Regionalna impreza integracyjna „Żyj zdrowo, kolorowo!”

12.10.2022 08:31

W dniu 10.10.2022r. w godz. 10:00-12:00 na terenie Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu zorganizowało Regionalną imprezę integracyjną pod hasłem: „Żyj zdrowo, kolorowo!”

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane  ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej pod tytułem:

 „ Żyj zdrowo, kolorowo!”

 

 

Regionalna impreza integracyjna „Żyj zdrowo, kolorowo!”

W dniu 10.10.2022r. w godz. 10:00-12:00 na terenie Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu zorganizowało Regionalną imprezę integracyjną pod hasłem: „Żyj zdrowo, kolorowo!”, która jest jednym z działań w ramach zadania publicznego pn. „Żyj zdrowo, kolorowo!”. Celem zadania jest aktywizacja społeczna oraz rehabilitacja osób z niepełnosprawnością, wspieranie ich aktywności w dziedzinie kultury, sportu, turystyki i rekreacji.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej.

 

W trakcie imprezy odbyła się:

a)       radosna i skoczna impreza (tańce, zabawy ruchowe) na świeżym powietrzu,

b)       konkurs na zdrowy posiłek pn. „Żyj zdrowo, kolorowo!”,

c)       zorganizowany został poczęstunek i degustacja konkursowych sałatek,

d)       wręczenie dyplomów, nagród i upominków za udział w konkursie.

 

Podczas imprezy odbył się konkurs kulinarny na wykonanie zdrowej sałatki. W konkursie wzięło udział 8 drużyn po 5 uczestników z:

1.       Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10

2.       Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych

3.       Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

4.       Środowiskowy Dom Samopomocy

5.       Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin ZSZS

6.       Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

7.       Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10

8.       Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usługowy "NADZIEJA"

 

Uczestnikami konkursu była młodzież i osoby dorosłe posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, będące mieszkańcami z 2 powiatów (Miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego) w województwie dolnośląskim.

 

Celem konkursu było uświadomienie, jak ważne jest dbanie o zdrowy tryb życia, a także pobudzanie pomysłowości i kreatywności. Nie zabrakło również edukacji ekologicznej, segregacji odpadów itp.

 

Impreza była formą integracji osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem lokalnym i zaproszonymi gośćmi. Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycili włodarze miasta Wałbrzycha tj. Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej oraz Wiceprezydent dr Sylwia Bielawska.

W ramach integracji ze środowiskiem lokalnym, w imprezie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” z Wałbrzycha, którzy dołączyli do wspólnej zabawy przy muzyce. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 180 osób.

Uczestnicy imprezy mogli również podziwiać w galerii prace plastyczne pn. „Żyj zdrowo, kolorowo!”, wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu, uczestników Zajęć klubowych w WTZ oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.