rozmiar czcionki: A | A | A

Pomoc dla naszego kolegi Pawła Parusa

11.10.2022 07:43

Z niecierpliwością czekaliśmy na pozytywne informacje o poprawie stanu zdrowia Pawła Parusa - Pełnomocnika Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, dobrego znajomego wielu z nas, współpracownika, przyjaciela. I wreszcie one nadeszły. Jest już lepiej, ale przed Pawłem długa i kosztowna rehabilitacja, do której wszyscy możemy się przyłączyć i wspomóc leczenie Pawła. Zachęcamy!

Paweł 2 tygodnie po narodzinach swojej córki miał wylew i udar. Przeszedł sepsę, od dwóch miesięcy jest w szpitalu. Jego stan się poprawia. Aby mógł wyjść z OIOMU, w domu musi mieć zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Potrzebuje też stałego, fachowego wsparcia drugiej osoby i intensywnej rehabilitacji, która przywróci mu wcześniejszą sprawność. Potrzebuje również wielu innych rzeczy: specjalistycznych opatrunków, rehabilitacji wzroku uszkodzonego przez wylew, leków. To gigantyczne koszty: od 20 do 50 tys. miesięcznie, których rodzina nie będzie w stanie ponieść.

Paweł na co dzień walczył o innych, wspierał i szukał najlepszych rozwiązań. Dziś to on potrzebuje nas i każdy może dołożyć swoją cegiełkę do jego rehabilitacji.

Historię Pawła oraz link do zbiórki znajdziecie na https://zrzutka.pl/hm5xpc.
Już wielokrotnie pokazywaliśmy naszą solidarność i wsparcie. Uczyńmy to jeszcze raz. Dla Pawła!