rozmiar czcionki: A | A | A

Medale dla niepełnosprawnych uczestników igrzysk polonijnych

28.08.2011 17:18

W niedzielę, 28 sierpnia br., odbył się emocjonujący mecz Śląsk Wrocław-Widzew Łódź na wrocławskim stadionie przy Oporowskiej. W jego przerwie, na głównej murawie boiska, wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z Januszem Sybisem, legendą wrocławskiej drużyny, wielokrotnym reprezentantem Polski, wręczyli dziewięć medali niepełnosprawnym uczestnikom XV. Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Niepełnosprawni rywalizowali na pływalni, w siatkarskiej hali oraz na kortach tenisowych. Zwieńczeniem ich uczestnictwa w igrzyskach był pokaz reprezentacji Polski niepełnosprawnych sztangistów.

Z kolei na ręce prezesa Klubu Kibica Niepełnosprawnych Pawła Parusa, wicemarszałek Mołoń przekazał koszulkę Realu Madryt, w której barwach swój ostatni mecz rozegrał Jerzy Dudek, bramkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Na koszulce swoje autografy złożyli piłkarze tego hiszpańskiego klubu. Teraz zostanie wystawiona na aukcji, a dochód ze sprzedaży przekazany na cele charytatywne.  Kibice KKN przez cały okres trwania XVŚLIP dopingowali polonijnych sportowców.

***
W zeszłym tygodniu Śląsk Wrocław zremisowali 1:1 z Rapidem Bukareszt i odpadł z Ligi Europejskiej. Niedzielny mecz z Widzewem Łódź dla wrocławskich piłkarzy miał być szansą do wskoczenia na fotel lidera Ekstraklasy. Początek spotkania to wyrównana walka obu drużyn. Widzew okazał się jednak lepszym zespołem i wygrał z wicemistrzem Polski 2:1.