rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja podsumowująca projekt „Integracja od Przedszkola”

16.11.2010 09:30

15 listopada 2010 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Integracja od Przedszkola” realizowanego przez Dolnośląski Instytut Doradczy. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Dariusz Kowalczyk oraz Andrzej Mańkowski Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

Celem  projektu było zbudowanie od najmłodszych lat przyjaznego klimatu integracji osób niepełnosprawnych, tak aby dzieci nauczyły sie akceptować inne dzieci, różniące się od tych zdrowych - wyglądem czy zachowaniem.


W ramach projektu przygotowano grupę 90 nauczycieli przedszkolnych z Dolnego Śląska do prowadzenia zajęć, dotyczących różnych rodzajów niepełnosprawności. Nauczyciele zostali wyposażeni w komplet materiałów dydaktycznych, który umożliwił im przeprowadzenie zajęć z przedszkolakami.


Każdy przedszkolak dostał kolorowy pakiet edukacyjny, w tym książeczkę "Tajemnica wyspy Marabu", która promuje osoby niepełnosprawne jako aktywne i pomysłowe. Pokazuje, że często osoby z niepełnosprawnością posiadają zasoby, których brak osobom tzw. „pełnosprawnym”.  W zajęciach uczestniczyło około 1800 przedszkolaków.


Projekt został sfinansowany ze środków PFRON przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.