rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Gala konkursu Eko Moda

30.03.2017 12:11

W auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu odbyła się wczoraj gala konkursu "Eko Moda". Był on skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną będących uczniami Gimnazjów Specjalnych oraz Szkół Przysposabiających do Pracy z terenu Dolnego Śląska. Na finałowej gali pojawili się reprezentujący urząd marszałkowski: Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych i Paweł Rańda, dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Prezentacja wszystkich prac konkursowych

Podczas konkursu zaprezentowane zostały torby, plecaki, walizki oraz koszyki wykonane z materiałów wtórnych i naturalnych, takich jak: butelki PET, kartony, puszki, łupiny, gałązki czy kasztany. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 14 szkół z Dolnego Śląska, które zaprezentowały 50 prac konkursowych.

- To już III edycja konkursu „EKO Moda” zorganizowanego przez Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. Podczas gali finałowej modele i modelki z różnymi niepełnosprawnościami zaprezentowali na "wybiegu" przygotowane przedmioty. To ważne, że w środowisku osób niepełnosprawnych dba się o promocję tak ważnej w dzisiejszych czasach ekologii. Jestem pod wrażeniem kreatywności artystów, którzy wytworzyli te atrakcyjne i praktyczne dzieła - podsumował Paweł Parus


Nad przebiegiem gali finałowej czuwał Adrian Tylipski, dyrektor Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Fundacji ECDiE, głównego organizatora konkursu.