rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień integracji ze sportowcami niepełnosprawnymi

03.08.2011 19:50

3 sierpnia to dzień integracji ze sportowcami niepełnosprawnymi zorganizowany w ramach igrzysk polonijnych. Na pływalni AWF z Polonusami rywalizował wrocławski Start (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start"). Niepełnosprawni zawodnicy próbowali też swoich sił w siatkarskiej hali oraz na kortach tenisowych. Zwieńczeniem ich uczestnictwa w igrzyskach był pokaz reprezentacji Polski niepełnosprawnych sztangistów, który odbył się podczas wieczornej uroczystości wręczania olimpijskich medali. Występy wózkowiczów dopingiem wsparli wicemarszałek Dolnego Śląska Radosław Mołoń oraz Klub Kibiców Niepełnosprawnych, z jego prezesem Pawłem Parusem na czele.

Partnerem akcji ‘Igrzyska polonijne bez barier’, która powstała z inicjatywy marszałka Mołonia, jest Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Kibice z KKN-u  przez cały okres trwania XVŚLIP dopingują sportowców z polskimi korzeniami, którzy na co dzień mieszkają poza granicami naszego kraju. W ten sposób promują pozytywne wzorce kibicowania oraz pokazują, że sport może być świetną drogą do integracji i aktywizacji.

****
Na dzień dzisiejszy w klasyfikacji medalowej igrzysk (po 15 konkurencjach z 27) w dalszym ciągu prowadzą Niemcy, którzy na swoim koncie mają aż 33 złotych medali. Na drugim miejscu, z dwudziestoma dwoma ‘złotami’ są nasi rodacy z Kanady. Za ekipą Klonowego Liścia uplasowały się Czechy. Reprezentacja tego kraju wywalczyła dwanaście ‘najwyższych’ medali.

Klasyfikacja medalowa: www.igrzyskapolonijne.dolnyslask.pl/klasyfikacja

Wyniki: www.igrzyskapolonijne.dolnyslask.pl/podsumowanie