rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Forum Młodzieży

24.10.2022 10:57

21 października 2022 r. w Oleśnicy odbyło się Dolnośląskie Forum Młodzieży. W wydarzeniu udział wzięło ponad 150 młodych osób z całego Dolnego Śląska i spoza regionu.


W Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja odbyła się pierwsza edycja Dolnośląskiego Forum Młodzieży. Forum rozpoczęło wystąpienie Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja, Przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza oraz Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia.


Podczas forum dyskutowano o aktualnych szansach i wyzwaniach dotyczących współczesnej młodzieży. Odbyły się trzy panele dyskusyjne: 1) "Młodzież w przestrzeni publicznej", 2) "System edukacji w kontekście współczesnego rynku pracy", 3) "Nowe technologie a zdrowie psychiczne młodzieży". Wśród panelistów znaleźli się m.in. burmistrzowie i radni, młodzi przedsiębiorcy, dyrektorzy oraz działacze społeczni.


Dolnośląskie Forum Młodzieży, to jedyne takie wydarzenie w regionie, w pełni otwarte i skierowane do całej młodzieży dolnośląskiej. Jest to platforma pluralizmu, wymiany myśli, poglądów, doświadczeń oraz merytorycznej krytyki - podkreślił prezes Młodego Dolnego Śląska, Dawid Wrzesiński.


Dolnośląskie Forum Młodzieży okazało się sukcesem nie tylko ze względu na bardzo dużą frekwencję, ale przede wszystkim z uwagi na żywą dyskusję młodzieży dla której to forum zostało zorganizowane. - podkreślił przedstawiciel Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Brym.


Dolnośląskie Forum Młodzieży zostało współfinansowane z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.