rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

12.05.2010 14:22 14:22

12 maja już po raz siódmy obchodzony jest Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne uroczystości odbyły się w siedzibie Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Nagrody dla najlepszych bibliotekarzy przyznał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

Dzień Bibliotekarza to święto, które integruje bibliotekarzy pracujących w bibliotekach różnych sieci (naukowych, akademickich, publicznych, szkolnych, pedagogicznych). Jest to też dzień, w którym bibliotekarze otrzymują podziękowania za swoja pracę, wymagającą dużych umiejętności, ciągłego doskonalenia kompetencji, a także otwartej postawy na zmieniające się oczekiwania czytelników.

 

Tradycją już stało się, że bibliotekarze, którzy swoją pracą w sposób szczególny przyczynili się do  rozwoju bibliotekarstwa i promocji czytelnictwa otrzymują tego dnia Nagrodę Marszałka.

 

Uroczystym obchodom Dolnośląskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek towarzyszyła wystawa inspirowana twórczością prof. Tadeusza Mikulskiego „Wrocławskie spotkania po latach”.

 

Wydarzenie organizowane było przez: Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu, Zarządy Oddziałów w Kłodzku, Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach.