rozmiar czcionki: A | A | AKoncert Kolęd Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dodano: 22-01-2010

9 stycznia br. w Bazylice Garnizonowej odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Publiczność wysłuchała pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Metropolita Wrocławski Jego Ekscelencja Ks. Abp. Marian Gołębiewski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]

Trwają prace inwestycyjne w dolnośląskich instytucjach kultury

Dodano: 20-01-2010

Opera Wrocławska i wałbrzyski Teatr Dramatyczny przygotowują się do remontów. Zarząd Województwa uruchomił dziś kolejne pieniądze na ten cel. Oba zadania się działaniami wieloletnimi, wpisanymi na listę najważniejszych zadań Samorządu (Wieloletni Program Inwestycyjny).

[więcej]

III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych

Dodano: 08-01-2010

W dniach 27-28 listopada 2009 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu odbył się III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych dla uczniów szkół muzycznych II stopnia.

[więcej]

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie

Dodano: 05-01-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji w roku 2010 na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru.

[więcej]

Podsumowanie roku 2009 w Teatrze Polskim

Dodano: 05-01-2010

Miniony rok okazał się niezwykle udany dla Teatru Polskiego we Wrocławiu, który jest jedną z Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Spektakle teatru oglądało w tym czasie ponad 59 tysięcy widzów, co dało aż 91% frekwencji.

[więcej]

Marszałek zaprasza na koncert kolęd

Dodano: 23-12-2009

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński zaprasza Państwa na koncert kolęd który odbędzie się 9 stycznia 2010 roku o godz. 19.30 w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera wydarzenia kulturalne (kopiuj 1)

Dodano: 21-12-2009

Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, Festiwal Era Nowe Horyzonty, Legnicki Festiwal Srebra, Przystanek na szlaku Jakuby 2010, Letni Festiwal Operowy na Wodzie 2010, Kryształowy Weekend oraz Open Summer Festiwal w gminie Kłodzko - na organizację tych wydarzeń kulturalnych Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozdzielił ponad 2 mln zł. unijnych dotacji.

[więcej]