rozmiar czcionki: A | A | AWirtualny Teatr Polski

Dodano: 29-01-2010

Teatr Polski we Wrocławiu, instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, przygotowuje zintegrowaną, nowoczesną, dostępną publicznie platformę informacyjną. Na ten cel Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Teatrowi środki w wysokości 271.740 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Powstał Komitet ds. przygotowania obchodów 600. Rocznicy bitwy pod Grunwaldem

Dodano: 27-01-2010

Komitet został utworzony decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego głównym celem jest koordynacja i nadzór nad ogólnopolskimi inicjatywami mającymi uświetnić obchody 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem.

[więcej]

Koncert jubileuszowy

Dodano: 27-01-2010

19 stycznia w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się Jubileusz XX-lecia Dyrektor Naczelnej instytucji, Pani Zuzanny Dziedzic, która sprawuje tę funkcję od 1990 r.

[więcej]

Konkurs o Nagrodę Marszałka rozstrzygnięty

Dodano: 26-01-2010

W ostatnią sobotę 23 stycznia odbył się finał jubileuszowych X Zimowych Spotkań Tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Laureatem finansowej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego został Zespół „Street Dance Academy” z Wrocławia.

[więcej]

Opera Wrocławska rozpoczyna Międzynarodowy Rok Chopinowski

Dodano: 25-01-2010

Wrocławska Opera zaprasza na premierę „Chopin” Giacomo Orefice, którą zainauguruje obchody Międzynarodowego Roku Chopinowskiego. Premiera opery odbędzie się 30 stycznia.

[więcej]

Koncert na rzecz walki z ubóstwem

Dodano: 25-01-2010

15 lutego Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbędzie się koncert inaugurujący Europejski Rok Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Koncert Kolęd Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dodano: 22-01-2010

9 stycznia br. w Bazylice Garnizonowej odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Publiczność wysłuchała pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Metropolita Wrocławski Jego Ekscelencja Ks. Abp. Marian Gołębiewski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]