rozmiar czcionki: A | A | APodpisano umowę na dofinansowanie renowacji Kaplicy Hochberga

Dodano: 20-04-2010

6,6 mln zł na renowację Kaplicy Hochberga przy Kościele św. Wincentego i Jakuba we Wrocławiu przyznał Zarząd Województwa Dolnośląskiego Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Grekokatolickiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013 i zostały przyznane w ramach działania 6.4. „Turystyka Kulturowa”. Marszałek Marek Łapiński podpisał dziś umowę na dofinansowanie tego projektu.

[więcej]

Instytucje Kultury Samorządu Województwa: "Ku pamięci ofiar tragedii w Smoleńsku"

Dodano: 16-04-2010

Instytucje Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego z całego regionu: Teatr Polski, Opera Wrocławska oraz Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu i Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowały specjalny repertuar upamiętniający ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.

[więcej]

Nagrody teatralne rozdane

Dodano: 26-03-2010

Znamy już tegorocznych laureatów nagród Marszałka Województwa Dolnośląskiego, przyznawanych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się dziś w budynku Starej Giełdy. Nagrody wręczał Marszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Dotacje na ratowanie zabytków rozdane

Dodano: 25-03-2010

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podczas Sesji 24 marca 2010 r. w Kudowie Zdroju przyznał dotacje na ratowanie zabytków.

[więcej]

Więcej pieniędzy na kulturę

Dodano: 16-03-2010

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego zwiększą się dotacje na wydarzenia kulturalne w naszym regionie. Łączna kwota dofinansowania to 60 tysięcy złotych.

[więcej]

Marianna Orańska na wrocławskim rynku

Dodano: 09-03-2010

8. marca o godz. 12.00 występem Teatru Na Bruku rozpoczęły się obchody Dnia Marianny Orańskiej na Dolnym Śląsku. Został on uchwalony decyzją Sejmiku Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Roku Marianny Orańskiej.

[więcej]

Wspieramy Międzynarodowy Dzień Teatru

Dodano: 04-03-2010

26 marca już po raz 49. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Teatru. Tradycyjnie, Zarząd Województwa Dolnośląskiego wesprze to wydarzenie. Przyznane zostaną także nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]