rozmiar czcionki: A | A | ANagroda Marszałka dla Jerzego Wiklendta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury

Dodano: 24-01-2011

Jerzy Wiklendt - artysta fotografik, został laureatem Nagrody Marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury

[więcej]

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie

Dodano: 21-01-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza NABÓR WNIOSKÓW O UDZIELENIE DOTACJI W ROKU 2011 NA PRACE KONSERWATORSKIE, RESTAURATORSKIE LUB ROBOTY BUDOWLANE PRZY ZABYTKU WPISANYM DO REJESTRU.

[więcej]

Paszporty POLITYKI trafiły do Wałbrzycha

Dodano: 21-01-2011

Odważni, bezkompromisowi, lubią eksperyment i ryzyko. Idą własną drogą, nie ulegając pokusom łatwej komercji. Traktują poważnie odbiorcę, w którym widzą partnera - nie konsumenta. Tak o Monice Strzępce i Pawle Demirskim pisze tygodnik Polityka, który przyznał im specjalne ‘paszporty’, jedną z najistotniejszych nagród w dziedzinie kultury. Laureaci ‘Paszportów POLITYKI’ 2010 to reżyserka i znakomity dramatopisarz, najmłodszy z nagrodzonych. Najważniejsze przedstawienia stworzyli właśnie tutaj w...

[więcej]

Jubileusz Teatru Polskiego

Dodano: 06-01-2011

Teatr Polski we Wrocławiu świętuje 65-lecie istnienia. Jubileusz uczczono wręczając odznaczenia państwowe i nagrody tym, którzy dla Teatru i polskiej kultury zasłużyli się szczególnie. Krzyże Zasługi i Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" wręczył minister kultury Bogdan Zdrojewski. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]

„Gloria Artis” dla Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Dodano: 30-12-2010

Już po raz 17. w studiu Radia Wrocław odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez ‘Tercet Egzotyczny’. Tegoroczna impreza był szczególna dla zespołu, ponieważ obchodzi on 45-lecie działalności artystycznej. Jego wokalistka, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska otrzymała Medal Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis’. Odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył zasłużonej piosenkarce wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]

Dolny Śląsk bez barier

Dodano: 05-11-2010

W niedzielę 7 listopada o godz. 12.30 na Rynku w Trzebnicy odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Dolny Śląsk bez barier”. Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada.

[więcej]

Polsko-niemiecka wystawa w Dusznikach Zdroju

Dodano: 18-10-2010

Życie ludzi zamieszkałych nad niemiecką rzeką Wezerą, a konkretnie w Hoyi - mieście partnerskim Dusznik Zdroju, jest głównym tematem październikowej wystawy w dusznickim Muzeum Papiernictwa. Uroczyste otwarcie ekspozycji, z udziałem burmistrza Hoyi Edmunda Seidlera, odbyło się 16 października 2010 r.

[więcej]