rozmiar czcionki: A | A | ANagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla dr hab. Magdaleny Wosik.

Dodano: 30-10-2023

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za działalność plastyczną i graficzną, osiągnięcia zawodowe i edukacyjne oraz wkład w rozwój kultury na Dolnym Śląsku dla dr hab. Magdaleny Wosik.

[więcej]

W Operze Wrocławskiej odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Dodano: 17-10-2023

Radni wraz z przybyłymi gośćmi świętowali jubileusz 25-lecia powstania samorządu województwa. Wręczono też nagrody dla najbardziej zasłużonych osób w regionie.

[więcej]

Za nami pierwsza edycja Dolnośląskiego Kongresu Kultury

Dodano: 15-10-2023

Ponad 350 uczestników, kilkadziesiąt godzin debat plenarnych, rozmów, warsztatów i szkoleń, prezentacje pomysłów i projektów oraz rozstrzygnięcie konkursu muzealnego. Pierwszy Dolnośląski Kongres Kultury trwał dwa dni (13 i 14 października) i dostarczył uczestnikom wielu istotnych informacji o kondycji sektora kultury na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Za nami gala wręczenia 47. Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii

Dodano: 09-10-2023

Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród połączono z inauguracją sezonu NFM Orkiestry Leopoldinum w Narodowym Forum Muzyki. W sobotę 7 października laureaci odebrali gratulacje z rąk Minister Spraw Wewnętrznych I Sportu Dolnej Saksonii Danieli Behrens oraz Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

[więcej]

47. Nagroda Kulturalna Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii 2023

Dodano: 08-10-2023

Tegoroczna gala wręczenia 47. Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii odbędzie się 7 października o godz. 18.00 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

[więcej]

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Teresy Cierlik

Dodano: 27-09-2023

10 września 2023 r. w Gryfowie Śląskim odbyły się tradycyjne ŻNIWNIOKI - Gryfowskie Święto Plonów. W trakcie uroczystości Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała Pani Teresa Cierlik.

[więcej]

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru...

Dodano: 12-09-2023

Oferty wraz z załącznikami należy przesyłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs – Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu „NIE OTWIERAĆ” na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wydział Kultury, ul. Walońska 3-5, 50-413 Wrocław w terminie do dnia 13 października 2023 r. Za datę złożenia oferty uważa się datę wpływu do Urzędu. Oferty, które wpłyną po terminie nie będą poddane procedurze konkursowej.   Załączniki: - ogłoszenie o...

[więcej]