rozmiar czcionki: A | A | AMateriał szkoleniowy Generatora eNGO

Dodano: 07-12-2022

Na kanale YouTube Dolny Śląsk znajduje się materiał szkoleniowy, zawierający informacje ogólne dotyczące konkursu oraz praktyczne szkolenie z obsług Generatora eNGO, służącego do rejestracji oferentów oraz tworzenia ofert konkursowych.

[więcej]

Wałbrzych jako przykład dobrych praktyk w rewitalizacji

Dodano: 05-12-2022

W ubiegłych latach wiele dolnośląskich miejscowości przeprowadziło rewitalizację terenów zabytkowych. W najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa opisane zostały problemy z jakimi zmierzyć musiały się miejscowości podejmujące działania w zakresie rewitalizacji. Jednym z miast - bohaterów książki stał się Wałbrzych. Dawniej miasto przemysłowo-kopalniane, obecnie zielona i turystyczna enklawa na mapie Dolnego Śląska.

[więcej]

Grudniowe spektakle i wydarzenia w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu!

Dodano: 02-12-2022

Grudzień to dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu wyjątkowy moment, kiedy wreszcie, po długich miesiącach remontu, na widowni Dużej Sceny zasiądą widzowie!

[więcej]

Polski Ład dla kultury: Rządowy Program Odbudowy Zabytków i nabór wniosków

Dodano: 01-12-2022

Czy już niedługo większość Polskich zabytków zyska taki wygląd jak dworek - Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku? Właśnie w takiej scenerii został ogłoszony Rządowy Program Odbudowy Zabytków skierowany do samorządów. Nabór wniosków za pośrednictwem aplikacji internetowej BGK trwa do 31 stycznia 2023, dlatego zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz pozostałymi dokumentami.

[więcej]

Zmiany sposobu postępowania z ofertami złożonymi w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku...

Dodano: 28-11-2022

Zgodnie z uchwałą nr 6172/VI/22 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 21 listopada 2022 r. nastąpiła zmiana sposobu postępowania z ofertami złożonymi w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w tym dokonania oceny formalnej i merytorycznej złożonych ofert oraz oceny celowości realizacji zadań publicznych.

[więcej]

Spotkanie podsumowujące rok 2022 w dolnośląskiej kulturze

Dodano: 18-11-2022

Dyrektorzy dolnośląskich instytucji kultury oraz przedstawiciele Społecznej Rady Kultury i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego spotkali się z Krzysztofem Majem - Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz władzami Wydziału Kultury.

[więcej]

Listopadowe WIECZORY LISZTOWSKIE

Dodano: 18-11-2022

Trio Con Piacere zaprasza w kolejną, piękną muzyczną podróż. Sopranistka Teresa Marut, mezzosopranistka Paula Stępień i pianistka Michalina Kociołek tym razem oczarują słuchaczy pięknem polskiej muzyki i polskiego języka. Program wypełnią pieśni, arie, duety i utwory fortepianowe dziewięciu wybitnych polskich kompozytorów - od Fryderyka Chopina, przez Stanisława Moniuszkę aż do Ludomira Różyckiego. W podróży tej rolę przewodnika pełnić będzie Juliusz Adamowski, który słowem o muzyce wprowadzi...

[więcej]