rozmiar czcionki: A | A | AStypendia Województwa Dolnośląskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz...

Dodano: 09-01-2023

Zapraszamy do składania wniosków na projekty stypendialne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury w roku 2023.

[więcej]

Informacja o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury i...

Dodano: 28-12-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 27 grudnia 2022 r. podjął uchwałę nr 6337/VI/22 w sprawie informacji o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje, iż zamierza ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, z siedzibą we Wrocławiu, Rynek-Ratusz 24. Postępowanie konkursowe rozpocznie się z dniem 20 stycznia 2023 r.Przewidywany termin...

[więcej]

700 000 zł dla organizacji pozarządowych na projekty turystyczne!

Dodano: 22-12-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na projekty turystyczne, w tym projekty interdyscyplinarne, związane z tożsamością regionalną i promujące dolnośląską turystykę w sposób innowacyjny i nietypowy. Na konkurs przeznaczono 700 000 zł.

[więcej]

Materiał szkoleniowy Generatora eNGO

Dodano: 07-12-2022

Na kanale YouTube Dolny Śląsk znajduje się materiał szkoleniowy, zawierający informacje ogólne dotyczące konkursu oraz praktyczne szkolenie z obsług Generatora eNGO, służącego do rejestracji oferentów oraz tworzenia ofert konkursowych.

[więcej]

Wałbrzych jako przykład dobrych praktyk w rewitalizacji

Dodano: 05-12-2022

W ubiegłych latach wiele dolnośląskich miejscowości przeprowadziło rewitalizację terenów zabytkowych. W najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa opisane zostały problemy z jakimi zmierzyć musiały się miejscowości podejmujące działania w zakresie rewitalizacji. Jednym z miast - bohaterów książki stał się Wałbrzych. Dawniej miasto przemysłowo-kopalniane, obecnie zielona i turystyczna enklawa na mapie Dolnego Śląska.

[więcej]

Grudniowe spektakle i wydarzenia w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu!

Dodano: 02-12-2022

Grudzień to dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu wyjątkowy moment, kiedy wreszcie, po długich miesiącach remontu, na widowni Dużej Sceny zasiądą widzowie!

[więcej]

Polski Ład dla kultury: Rządowy Program Odbudowy Zabytków i nabór wniosków

Dodano: 01-12-2022

Czy już niedługo większość Polskich zabytków zyska taki wygląd jak dworek - Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku? Właśnie w takiej scenerii został ogłoszony Rządowy Program Odbudowy Zabytków skierowany do samorządów. Nabór wniosków za pośrednictwem aplikacji internetowej BGK trwa do 31 stycznia 2023, dlatego zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz pozostałymi dokumentami.

[więcej]