rozmiar czcionki: A | A | AUroczystość w Tokio – wręczenie odznak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

23.08.2022 13:59

W piątek, 19 sierpnia 2022 r., Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii, Paweł Milewski wręczył odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” panom Yamaguchi Kazuo i Ichibei Iwano IX. Odznaki te są formą podziękowania i uznania za przekazanie do zbioru Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju oryginalnego japońskiego warsztatu papierniczego wraz z ołtarzem bogini papieru Kawakami Gozen oraz obszerną kolekcją japońskich arkuszy washi. Dziś cały przekaz można podziwiać w dusznickim muzeum na wystawie zatytułowanej „Za siódmą górą, za siódmą rzeką. Japoński warsztat papierniczy w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju” (https://muzeumpapiernictwa.pl/aktualnosci/za-siodma-gora-za-siodma-rzeka-czyli-o-tym-jak-japonski-warsztat-papierniczy-trafil-do-muzeum/)

Odznaki zostały przyznane przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego na wniosek dyrektora Muzeum, Macieja Szymczyka.

Uroczystość odbyła się w Ambasadzie RP w Tokio, a odznaczenia w imieniu panów Yamaguchi Kazuo i Ichibei Iwano odebrali ich synowie.