rozmiar czcionki: A | A | ATowarzystwo im. Ferenca Liszta zaprasza na niezwykłe "Wieczory Lisztowskie"!

21.04.2022 07:55

Towarzystwo im. Ferenca Liszta, realizując dotację przyznaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2022, zaprasza na niezwykłe "Wieczory Lisztowskie"!


W czwartek 21 kwietnia br.  o godzinie 18.30 w Saloniku w Obornikach Śląskich (ul. Dworcowa 43), w piątek 22 kwietnia br.  o  g. 18.00 w Trzebnicy w sali Starostwa Powiatowego (ul. Leśna 1) oraz we wtorek, 26 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury (KMiL) we Wrocławiu (plac Tadeusza Kościuszki 10), z recitalami fortepianowymi „Barwy i nastroje” wystąpi Andrzej Tatarski, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Jak mówią organizatorzy, koncert łączy relaksacyjny nastrój z wysoką jakością artystyczną prezentowanej muzyki. Usłyszymy utwory m. in. Chopina, Liszta, Schuberta, Paderewskiego, H. Wieniawskiego (w opracowaniu J. Wieniawskiego), Debussy'ego, Gershwina i walce J. Straussa. Koncerty są dwuczęściowe (z przerwą) i poprowadzi je Juliusz Adamowski.
Więcej informacji oraz program na www.liszt.art.pl