rozmiar czcionki: A | A | AŚwięto dolnośląskiej Kulturalnej Trzynastki

15.06.2022 08:28

Za nami święto dolnośląskiej Kulturalnej Trzynastki. Mowa o uroczystości wręczenia stypendiów dla zwycięzców w naborze dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

W siedzibie Urzędu, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj i Zastępczyni Dyrektora Wydziału Kultury Olga Chrebor wręczyli stypendia laureatom, którzy w ramach swoich projektów będą mogli tworzyć, grać, pisać i prezentować swoje pomysły w całym regionie. Projekty, na które budżet naszego samorządu przeznaczył aż 100 tysięcy złotych, będą realizowane w różnych miejscowościach Dolnego Śląska.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy się poznać i wspólnie porozmawiać o ich działalności oraz pomysłach, a jeszcze bardziej, cieszę się, że stypendyści to reprezentanci różnych dziedzin sztuki, a także… różnych pokoleń. Najmłodsza stypendystka ma 15 lat, najstarszy stypendysta jest emerytem. Bez względu na wiek łączy ich ogromna pasja, która - w co mocno wierzę - przełoży się na sukces – powiedział Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj.

Nie brakowało uśmiechów i rozmów o kulturze oraz pomysłach stypendystów. Świetna atmosfera w świetnym gronie, co ważne - różnorodnym pod kątem reprezentowanych dziedzin. Niektórzy szczęśliwcy mogli nawet usłyszeć niosący się po urzędowych korytarzach operowy głos jednej ze stypendystek.
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!