rozmiar czcionki: A | A | ASpotkanie podsumowujące rok 2022 w dolnośląskiej kulturze

18.11.2022 13:18

Dyrektorzy dolnośląskich instytucji kultury oraz przedstawiciele Społecznej Rady Kultury i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego spotkali się z Krzysztofem Majem - Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz władzami Wydziału Kultury.

W duchu zbliżających się świąt, dyrektorzy dolnośląskich instytucji kultury oraz przedstawiciele Społecznej Rady Kultury i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego spotkali się z Krzysztofem Majem - Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz pracownikami Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wspólnie podsumowali kończący się rok 2022 - pełen wyzwań i wielu sukcesów.

Rozmowy obejmowały również nadchodzące miesiące i plany budżetowe, które mają zostać przyjęte na grudniowej sesji Sejmiku. Dyrektor Wydziału Kultury Olga Chrebor razem z Zastępcą Dyrektora Izabelą Kurc-Kuriatą i Kierownik Urszulą Żołyńską wspólnie przedstawiły najważniejsze założenia i priorytety dla kultury na Dolnym Śląsku. Głos w dyskusji zabrała również radna Małgorzata Calińska-Mayer z Komisji Kultury, Nauki i Edukacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim dyrektorom i przedstawicielom instytucji za przybycie i głosy w dyskusji. Szczególnie dziękujemy gospodarzowi Teatru Polskiego we Wrocławiu - Dyrektorowi Jackowi Gawrońskiemu, za niezwykle ciepłe przyjęcie i wspaniałą organizację.