rozmiar czcionki: A | A | AProf. dr hab. Piotr Paleczny lauratem Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury

08.08.2022 12:40

Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju otrzymał nagrodę z rąk Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

Trwający Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju jest niepowtarzalną okazją dla wszystkich sympatyków muzyki naszego genialnego pianisty i kompozytora. To również wielkie święto całej społeczności, skupionej wokół wieloletniej tradycji Festiwalu. Jedną z najważniejszych osób związanych z jego organizacją, obecnym kształtem artystycznym oraz renomą, jaką cieszy się w całym kraju i na świecie, jest bezsprzecznie Dyrektor Artystyczny Festiwalu, prof. dr hab. Piotr Paleczny. Podczas piątkowej ceremonii otwarcia Festiwalu, z rąk Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja, otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.