rozmiar czcionki: A | A | AMistrzowie kontrabasu zagrają w stolicy Dolnego Śląska

18.05.2010 14:40

45 najwybitniejszych muzyków, koncerty w operze, filharmonii oraz na wrocławskim rynku – a wszystko to w ramach IV. Światowego Festiwalu Kontrabasowego, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 8-14 sierpnia.

Światowy Festiwal Kontrabasowy Wrocław - Dolny Śląsk jest jedynym, tak dużym projektem kontrabasowym na świecie skierowanym do publiczności, która o kontrabasie wie niewiele choć najczęściej jest bywalcem spektakli operowych, koncertów klasycznych i jazzowych. Mieszkańcy Wrocławia i goście odwiedzający nasze przepiękne miasto będą mieli okazję wysłuchać 18 koncertów w Operze Wrocławskiej, Filharmonii, na Uniwersytecie i Akademii Muzycznej a także podczas weekendowego spaceru na wrocławskim rynku gdzie grać będzie międzynarodowa orkiestra kontrabasowa, w której skład wejdą uczestnicy klas mistrzowskich klasycznych i jazzowych będących integralną częścią Festiwalu. W pierwszym dniu kontrabasowej imprezy odbędzie się także konkurs klasyczny i jazzowy w starszej i młodszej kategorii wiekowej.


Prestiż Światowego Festiwalu Kontrabasowego za sprawą znakomitych kontrabasistów poprzednich edycji, takich jak Ron Carter, John Clayton, Lars Danielsson, Renaud Garcia Fons, Tom Martin, Francois Rabbath, Francesco Petracchi, Catalin Rotaru także w tym roku przejawi się poprzez tak wybitnych wykonawców jak Rufus Reid, Włodek Pawlik, Klazz Brothers, Kristin Korb, Krzesimir Dębski w jazzie i Joel Quarrington, Tom Martin, Hiroshi Ikematsu, Catalin Rotaru w klasyce. Najwybitniejsi wykonawcy Festiwalu przyjadą z Kanady, Japonii, Chin, Europy i USA. Będzie ich 45! Melomanów czeka duża dawka znakomitej muzyki. Wielu kontrabasistów - solistów będzie we Wrocławiu po raz pierwszy i będzie to także ich pierwsza wizyta w naszym kraju.


Koncerty skierowane są nie tylko do publiczności branżowej lecz do bardzo szerokiego grona odbiorców w każdym wieku.


Organizatorem Festiwalu jest Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów. Współorganizatorzy wydarzenia to Akademia Muzyczna we Wrocławiu oraz Filharmonia im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu.

Więcej informacji www.worldbassfestival.pl