rozmiar czcionki: A | A | ALegniczanin w finale 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

18.05.2010 09:10

W dniach 14-15 maja br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się eliminacje dolnośląskie 55. OKR. W eliminacjach wystąpiło ponad 50 osób z całego województwa, w tym sześciu laureatów kwietniowych eliminacji rejonowych w Legnicy, są to: cztery osoby z Legnicy: Henryk Grzywa, Katarzyna Rutowska, Olga Mazur i Dawid Skrzypczak oraz Izabela Jackiewicz z Jawora i Piotr Zembroń z Lubina.

Najlepiej z naszych laureatów zaprezentował się  Henryk Grzywa z Legnicy, który otrzymał II miejsce w turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych i będzie reprezentował Legnicę podczas spotkań finałowych w Ostrołęce w dniach 10-13 czerwca br.


Katarzyna Rutowska otrzymała II miejsce w turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej, natomiast Izabela Jackiewicz i Piotr Zembroń otrzymali wyróżnienie w tym turnieju. Dawid Skrzypczak otrzymał wyróżnienie w turnieju poezji śpiewanej.
W jury oceniali wykonawców: Zbigniew Rybka – instruktor teatralny z Głogowa, Bożena Rudzińska – aktorka z Głogowa oraz Joanna Rostkowska – pedagog teatru z Legnicy.


OKR jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w Polsce, w którym laureatami było wielu znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie.