rozmiar czcionki: A | A | AKonkurs o Nagrodę Marszałka rozstrzygnięty

26.01.2010 14:15

W ostatnią sobotę 23 stycznia odbył się finał jubileuszowych X Zimowych Spotkań Tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Laureatem finansowej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego został Zespół „Street Dance Academy” z Wrocławia.

Turniej adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski jest konfrontacją ich dorobku artystycznego. Został poprzedzony dodatkowymi warsztatami tanecznymi na wszystkich poziomach zaawansowania prowadzonymi przez cenionych tancerzy, pedagogów i choreografów.

Jubileuszowej  organizacji tego przedsięwzięcia podjął się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz Stowarzyszenie Artystów Kreatywnych „Arteo”.  Głównym celem organizatorów było rozbudzenie zainteresowań oraz rozwój kultury tanecznej wśród dzieci i młodzieży. Realizacja tego przedsięwzięcia  pozwala doskonalić umiejętności taneczne, sprzyja integracji ogólnopolskiego środowiska tanecznego oraz popularyzuje taniec jako aktywną formę spędzania wolnego czasu. Inicjatywa przyczynia się także do promowania działań kulturalnych na Dolnym Śląsku.