rozmiar czcionki: A | A | AKonferencja prasowa dotycząca naboru na projekty stypendialne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury w roku 2024.

05.01.2024 14:23

Za nami konferencja prasowa, podczas której Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Urszula Żołyńska - Kierownik Działu Współpracy ze Środowiskiem Kultury oraz Łukasz Figiel - muzyk, zeszłoroczny stypendysta przedstawili szczegóły dotyczące naboru na projekty stypendialne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury w roku 2024.

”Kultura zawsze cierpiała na niedobory finansowe, ale teraz z dumą mogę powiedzieć, że udało się poprawić sytuację. Odkąd jestem w zarządzie województwa, wśród szeregu wzrostu środków przeznaczanych na realizację zadań w ramach wspierania dolnośląskiej kultury, o 400% zwiększyliśmy środki na stypendia kulturalne. Równocześnie podnieśliśmy progi indywidualnego stypendium do 8 i 15 tys. zł. Jestem głęboko przekonany, że zmiany wpłyną pozytywnie na kształt projektów stypendialnych artystów i twórców indywidualnych w regionie" - powiedział Krzysztof Maj.
 
Nabór potrwa do 31 stycznia 2024 r., a stypendia o jakie można wnioskować to 8 tys. i 15 tys. zł.


Więcej informacji pod linkiem:

https://umwd.dolnyslask.pl/kultura/stypendia/