rozmiar czcionki: A | A | AKolejna edycja programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej” organizowana przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

09.11.2023 09:56

 

„Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej” to unikatowy w skali kraju, inwestycyjny program Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, realizowany od 2021 roku, a finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program dotujący realizację i konserwację form rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury oraz do organizacji pozarządowych.


Program ma na celu podniesienie jakości przestrzeni publicznej w Polsce zarówno w wyniku oddziaływania na otoczenie, jak również podniesienia świadomości estetycznej decydentów i odbiorców przestrzeni publicznej w wyniku popularyzacji kodeksu dobrych praktyk konkursów pomnikowych.


Wysokość budżetu na rok 2024 wynosi 4 mln zł. Nabór odbywa się elektronicznie poprzez platformę Witkac.pl w terminie 2 listopada 2023 – 31 stycznia 2024. Wnioskodawcy mogą aplikować na inwestycje w zakresie: realizacji nowych rzeźb według zamawianych projektów, zakupu lub utrwalenia istniejących dzieł, w celu umieszczenia ich w przestrzeni publicznej oraz konserwacji rzeźb, w tej przestrzeni już funkcjonujących. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w programie.Więcej informacji: rzezba-oronsko.pl/rzezba-dla-niepodleglej                 

Kontakt: program-rzezba21@rzezba-oronsko.pl