rozmiar czcionki: A | A | A„Gloria Artis” dla Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

30.12.2010 11:28

Już po raz 17. w studiu Radia Wrocław odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez ‘Tercet Egzotyczny’. Tegoroczna impreza był szczególna dla zespołu, ponieważ obchodzi on 45-lecie działalności artystycznej. Jego wokalistka, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska otrzymała Medal Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis’. Odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył zasłużonej piosenkarce wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od lat jest związana z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W 1960 ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu. W latach 1961-1964 była solistką Operetki Wrocławskiej. Już w 1964 roku zadebiutowała na dużym ekranie grając u Wojciecha Hasa w filmie ‘Rękopis znaleziony w Saragossie’. Jest prawdziwym ambasadorem polskiej kultury i polskiej piosenki na arenie międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA i Wielkiej Brytanii.

Dochód z imprezy został przeznaczony na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej prof. Alicji Chybickiej. ‘Tercet Egzotyczny’ już od ponad 25 lat zbiera podczas swoich koncertów datki na rzecz chorych dzieci, podopiecznych Kliniki.